آب «سد نسا» تابستان 1402 به بم می‌رسد

آب-«سد-نسا»-تابستان-1402-به-بم-می‌رسد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، «علی اکبر محرابیان» صبح امروز جمعه در حاشیه بازدید از ایستگاه پمپاژ خط انتقال‌ آب سد نسا به شهر بم، با اشاره به آخرین سفر دور اول دولت مردمی، اظهار کرد: هدف حضور ما بررسی طرح‌‌‌های آبی و برقی کل استان است که در حوزه برق پروژه‌های بسیار خوبی در حال اجرا بوده و در طول یک‌سال گذشته سرعت خوبی گرفته است.

وی افزود: در ماه‌های گذشته شاهد به مدار آمدن دو واحد گازی نیروگاه زرند کرمان بودیم.

وزیر نیرو همچنین در ادامه از سنکرون نیروگاه بوتیا طی روزهای آینده خبر داد.

وی با بیان اینکه در حوزه آب باید اقدامات گسترده برای استان کرمان انجام شود، ادامه داد: برای تامین آب پایدار مردم این استان ابتدا باید پروژه‌های نیمه‌تمام را هر چه سریعتر به نتیجه برسانیم.

محرابیان با اشاره به افتتاح سد نسا در اواخر دولت دهم، یادآور شد: سامانه انتقال آب از این سد به شهر بم درصد قابل توجهی پیشرفت داشته و تلاش خواهیم کرد عملیات باقیمانده در ایستگاه پمپاژ و تصفیه‌خانه را به اتمام برسانیم.

وی افزود: از همین پروژه خط انتقال آب سد نسا برای شهرستان‌های دیگر مانند ریگان، فهرج و غیره پیش‌بینی شده که در همین سفر درخصوص عملیات اجرایی این خط انتقال تصمیم‌گیری خواهد شد.

وزیر نیرو ادامه داد: برای این پروژه 500 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

وزیر نیرو از پیشرفت  80 درصدی پروژه انتقال آب به شهر بم خبر داد و گفت: تلاش مجموعه این خواهد بود که قبل از تابستان سال آینده، آب سد نسا به شهر بم برسد.

محرابیان با بیان اینکه برای مدیریت چاه‌های کشاورزی اختیارات کافی به استان‌ها داده شده، خاطرنشان کرد: در استان کرمان متناسب با نیاز آبی اختیارات لازم داده شده تا تصمیم‌گیری‌های مورد نیاز انجام شود.

انتهای پیام/