استاندار کرمان: بیش از 200 معدن غیرفعال در استان کرمان وجود دارد

استاندار-کرمان:-بیش-از-200-معدن-غیرفعال-در-استان-کرمان-وجود-دارد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، محمدمهدی فداکار امشب در شورای اداری استان کرمان که با حضور رئیس جمهور برگزار شد با بیان اینکه استان کرمان در بخش معدن و کشاورزی ظرفیت بالای دارد، اظهار داشت: با وجودی که فقط در سال‌های 97 و 98 رشد اقتصادی استان کرمان منفی و مابقی سال‌ها مثبت بوده است اما این خطه از توسعه نامتوازن رنج می‌برد.

استاندار کرمان تفویض اختیار تبصره پنج ماده 14 قانون شورای معادن به استان را از ریاست جمهوری درخواست کرد و گفت: باید شرکت‌های بزرگ در توسعه استان کرمان کمک کنند.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه استان کرمان بهشت معادن است و بیش از 200 معدن غیرفعال در استان وجود دارد، افزود: باید مزایده این معادن برگزار شود.

وی با بیان اینکه جنوب استان کرمان در بحث معدنی دست کمی از شمال استان ندارد، ادامه داد: اگر به دنبال توسعه جنوب استان هستیم، باید به حوزه معدن جنوب استان توجه ویژه شود.

فداکار در بخش دیگری از سخنانش در ارتباط با احداث سیل‌بند خرم در جنوب استان کرمان، گفت: 120 کیلومتر از 145 کیلومتر سیلبند خرم هنوز احداث نشده است.

وی با بیان اینکه طرح سیلبند خرم آماده اجرا است، افزود: باید به این مسئله توجه داشته باشیم که در سال‌های قبل بیش از 3 هزار میلیارد تومان خسارات سیل پرداخت شده و اگر این پروژه اجرا نشود دوباره باید خسارات سیل را پرداخت کنیم.

استاندار کرمان با اشاره به سیلاب‌های سال جاری گفت: وقوع سیل در سال جاری چیزی در حدود 8 هزار میلیارد تومان خسارت به استان وارد کرده است.

وی همچنین خواستار تخصیص اعتبار برای تکمیل زیرساخت‌های گلزار شهدای و مصلای کرمان شد و افزود: برآورد استان برای تکمیل زیرساخت‌های گلزار شهدا 300 میلیارد تومان است.

انتهای پیام/511/ح