استاندار یزد: رهن خانه برای تمام افراد آسیب‌دیده از سیل تا پایان هفته انجام شود

استاندار-یزد:-رهن-خانه-برای-تمام-افراد-آسیب‌دیده-از-سیل-تا-پایان-هفته-انجام-شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، مهران فاطمی بعد از ظهر امروز در نشست فوق‌العاده بررسی وضعیت آسیب‌دیدگان از سیل و خدمات صورت گرفته در استان اظهار داشت: تلاش‌ها و زحمات فراوانی انجام شد اما همچنان مشکلاتی وجود دارد و مردم نگران هستند.

استاندار یزد خاطرنشان کرد: نکته اول و مهم این است که در مدت یک هفته پیش‌رو لازم است تمام افرادی که در حال حاضر در محل‌های اسکان اضطراری قرار دارند، در منازل مسکونی ساکن شوند.

وی با تاکید بر اینکه این اقدام هر چه هم هزینه دارد باید انجام شود گفت: این موضوع دلایل مختلفی دارد که یکی از این موارد خستگی بسیار بالایی است که حضور در اسکان موقت دارند و از طرف دیگر امور زندگی آنها با مشکل مواجه شده است.

فاطمی بیان کرد: در بحث یافتن منزل برای ما تبعه ایرانی و غیرایرانی یا یزدی و غیریزدی، مسلمان و غیرمسلمان هیچ تفاوتی ندارد و با توجه به اینکه همه این افراد در سیل دچار مشکل شده‌اند وظیفه قانونی، شرعی و انسانی ما این است که برای آنها اقام لازم را انجام دهیم.

استاندار یزد با بیان اینکه در حال حاضر 28 خانوار در یزد نیازمند اسکان هستند گفت: به هر نحو ممکن باید تا سقف 100 میلیون تومان برای این افراد اقدام به رهن منزل صورت پذیرد.

وی گفت: به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی تا پایان هفته آیند خانواری نباید بدون منزل و در محل‌های اسکان اضطراری باشند و حتما باید نسبت به این موضوع تسریع شود.

فاطمی با اشاره به اینکه این خانوارها وسایل زندگی‌شان را هم از دست داده‌اند بیان کرد: لوازم ضروری منزل هم باید برای این افراد تامین شود و در اختیار آنها قرار گیرد تا بتوانند در این منازل زندگی خود را شروع کنند.

استاندار یزد افزود: این اقدام باید به صورت دقیق انجام شود و بعد از پایان اسکان به شخصه از تمام محل‌های اسکان این خانوارها بازدید و خدمات ارائه شده را بررسی می‌کنم.

وی با تاکید بر اینکه بخش دیگری از آسیب‌دیدگان از سیل هستند که در محل‌هایی غیر از اسکان ضروری مستقر شده‌اند عنوان کرد: بخشی از این افراد جزو لیست کمیته امداد و بهزیستی هستند اما بخشی دیگر تحت پوشش هیچ نهاد دیگری نیستند.

فاطمی تصریح کرد: محل رجوع تمامی افرادی که از سیل خسارت دیده‌اند بنیاد مسکن است و بحث بررسی خسارتی که به مردم وارد شده هم همین نهاد است و پس از بررسی صورت گرفته در صورتی که خانوارهایی منزل و لوازم خود را از دست داده‌اند همانند همان 28 خانوار ساکن در محل‌های اسکان ضروری مورد حمایت قرار می‌گیرند.

انتهای پیام/781/ح