امام جمعه کرمان: 2 جریان مقدس و ارزشی مرقد و مکتب شهید سلیمانی در کرمان باید مورد توجه قرار گیرد

امام-جمعه-کرمان:-2-جریان-مقدس-و-ارزشی-مرقد-و-مکتب-شهید-سلیمانی-در-کرمان-باید-مورد-توجه-قرار-گیرد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی امشب در شورای اداری استان کرمان که با حضور آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور برگزار شد از حضور رئیس جمهور در محروم‌ترین نقاط استان تشکر کرد و اظهار داشت: در استان کرمان 4 هزار مسجد، 3 هزار و 700 هیئت مذهبی، 110 تکیه، 8 هزار موقوفه، 75 هزار رقبه و 47 مدرسه علمیه وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه  800 میلیارد ریال درآمد موقوفه‌ها در استان است، گفت: در زمینه فرهنگی با دو جریان بسیار مقدس و ارزشی مواجه هستیم که اول وجود مرقد مطهر شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در کرمان است که کرمان را پایگاه مقاومت کرده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان مورد دوم را مکتب حاج قاسم عنوان کرد و افزود: این مکتب 40 سال فعالیت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در صحنه نبرد و زندگی اجتماعی را شامل می‌شود.

وی با بیان اینکه در استان کرمان دبیرخانه و شورای فعالی داریم که موظف است مسائل استان را  بررسی کند، گفت: در نتیجه 30 مسئله در 7 محور شناسایی شده است.

علیدادی سلیمانی با اشاره به اینکه این دبیرخانه و شورا جایگاه قانونی ندارد ولی اخلاقاً خود ما را موظف به حل مشکلات مردم کرده است، ادامه داد: تاکید می‌کنم که به سه نکته مهم که شامل مکتب شهید سلیمانی، بافت تاریخی استان و مسجد امام (ره) کرمان که 900 سال قدمت تاریخی دارد، توجه شود.

انتهای پیام/511/ح