امیر واحدی: رسانه‌ها در "جهاد تبیین" نقش حیاتی دارند

امیر-واحدی:-رسانه‌ها-در-"جهاد-تبیین"-نقش-حیاتی-دارند

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم، امیر سرتیپ خلبان حمید واحدی، فرمانده نیروی هوایی ارتش در جلسه‌هم‌اندیشی با اصحاب رسانه و فعالان فرهنگی، ضمن تسلیت ایام و روز شهادت امام سجاد(ع) گفت: تا زمانی که در راه امام حسین(ع) باشیم، قطعا شکست نمی‌خوریم و تا زمانی که با امام حسین(ع) باشیم، تمام دنیا هم نمی‌توانند کوچکترین صدمه و ضربه‌ای به نظام و کشور برند.

امیر واحدی با اشاره به اینکه اقدام به موقع خبرنگاران همیشه و در بزنگاه‌های مختلفی مثل انقلاب، هم‌پیمانی کارکنان نیروی هوایی با بنیانگذار کبیر انقلاب، دوران جنگ تحمیلی و… همواره زبانزد بوده است، افزود: خبرنگاران اثبات کرده‌اند که همیشه در میدان هستند و خواهند بود.

وی خاطرنشان کرد: نقش رسانه‌ها  در پیشرفت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و جهاد تبیین، مهم و حیاتی است و شما با عملکرد به موقع خود می‌توانید انقلاب و اقدامات آن را زنده نگه دارید و به نسل آینده انتقال ‌دهید.

فرمانده نیروی هوایی ارتش ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید محمود صارمی اضافه کرد: خبرنگاران و اصحاب رسانه درحال حاضر وارد کارزار جنگ شدند؛ جنگ رسانه‌ای، سخت‌تر از جنگ اقتصادی است. در این شرایط شما کمک‌کننده نظام و نیروهای مسلح هستید و خواهید بود.

امیر واحدی در ادامه ضمن تقدیر از تلاش‌های فرماندهان پیشین نیروی هوایی ارتش، به بومی‌سازی بسیاری از تجهیزات این نیرو از جمله هواپیمای بی‌سرنشین و باسرنشین، موشک نقطه زن و … توسط صنعت‌گران داخلی اشاره و تصریح کرد: نیروی هوایی در جنگ‌های امروزی نوک پیکان است و شما خبرنگاران بهتر می‌توانید عملکرد نیروهای مسلح را به مردم بازگو و مردم را با آن آشنا کنید.

در ادامه این مراسم، رئیس اداره عقیدتی سیاسی نیروی هوایی ارتش ضمن تسلیت شهادت امام حسین(ع) و امام سجاد(ع)گفت: امام سجاد(ع) راوی و خبرنگار کربلا بودند، اگر پیام رسانی امام زین العابدین(ع)  و حضرت زینب(س) نبود و خبررسانی به درستی انجام نمی‌شد، امروز از کربلا چیزی نمی‌دانستیم.

وی ادامه داد: کار حضرت زینب(س) و امام سجاد(ع) در عرصه رسانه و خبرنگاری بر هیچ فردی پوشیده نیست. اگر ایشان از وقایع و اتفاقات کربلا نمی‌گفتند، اینک این مصیبت به درستی به ما و نسل آینده منتقل نمی‌شد.

در ادامه تعدادی از اصحاب رسانه و فعالان فرهنگی به بیان مطالب و راهکارهایی برای اقدامات فرهنگی و رسانه‌ای کردن آن‌ها پرداختند.

انتهای پیام/