انگلیس با شدیدترین کاهش دستمزدها در یک قرن اخیر مواجه شد

انگلیس-با-شدیدترین-کاهش-دستمزدها-در-یک-قرن-اخیر-مواجه-شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، کنگره اتحادیه‌های کارگری انگلیس (TUC) در گزارشی که روز پنجشنبه منتشر شد، اعلام کرد که افزایش دستمزدها در بریتانیا می‌تواند اواخر سال جاری میلادی تقریباً 8 درصد کمتر از تورم باشد که این بزرگترین کاهش دستمزدهای واقعی در 100 سال گذشته محسوب می‌شود.

بر اساس این گزارش، با توجه به پیش‌بینی بانک مرکزی انگلیس مبنی بر اینکه تورم در سه ماهه چهارم سال 2022 به 13 درصد خواهد رسید در حالی که دستمزدها تنها 5.25 درصد افزایش می یابد، انتظار می رود استانداردهای زندگی در این کشور به میزان بی سابقه 7.75 درصد کاهش یابد.

این کنگره تأکید کرد که کارگران و کارمندان انگلیسی از دهه 1920 به این اندازه شدید و طولانی کاهش دستمزد نسبت به تورم را متحمل نشده‌اند. این سازمان هشدار داد: این یک مارپیچ قیمت و دستمزد نیست، یک فاجعه واقعی برای حقوق‌هاست.

بر اساس این گزارش، انتظار می رود افزایش دستمزدها در این کشور پس از ثابت ماندن در پاییز و زمستان حدود 5.25 درصد باشد و تنها 20 درصد از تورم را جبران کند.

این تحقیق همچنین نشان می دهد که مجموع افزایش دستمزدها حدود یک درصد بالاتر از 4 درصدی است که قبل از همه گیری کووید-19 بوده و تورم دو رقمی منجر به “بزرگترین کاهش” دستمزد در یک قرن اخیر شده است.

کنگره اتحادیه‌های کارگری انگلیس گفت: دستمزد واقعی تنها در یک مورد شاهد سقوط بیشتر بوده است و آن مربوط به کاهش 13.3 درصدی در سه ماهه چهارم سال 1922 می‌شود که در حالی صورت گرفت که نسبت افزایش دستمزد و قیمت‌ها پس از جنگ جهانی اول به شدت معکوس شد. تنها رقم قابل مقایسه دیگر 7.2 درصدی است که در سه ماهه اول سال 1940 ثبت شد.

ارقام رسمی نشان می‌دهد که میانگین رشد کل دستمزدها در دو ماه گذشته به 6.2 درصد کاهش یافته است.

به گفته فرانسیس اوگریدی، دبیر کل این کنگره، دولت انگلیس باید اقتصاد را “دوباره به حالت تعادل بازگرداند”.

انتهای پیام/