اوپک علی‌رغم افزایش تولید نتوانسته به سهمیه خود طبق قرارداد اوپک پلاس برسد

اوپک-علی‌رغم-افزایش-تولید-نتوانسته-به-سهمیه-خود-طبق-قرارداد-اوپک-پلاس-برسد

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از اویل پرایس، طبق گزارش ماهانه اوپک که در روز پنجشنبه منتشر شد، تولید نفت این گروه 216 هزار بشکه در روز در ماه گذشته میلادی نسبت‌به ماه ژوئن افزایش‌ داشته، اما کل تولید 10 عضو اوپک که بخشی از قرارداد اوپک پلاس هستند، هنوز به هدف تولید این ائتلاف نرسیده‌است.

طبق این گزارش تولید نفت 13 عضو اوپک در ماه گذشته میلادی به‌طور متوسط برابر با 28.9 میلیون بشکه در روز بوده‌است. اعضای این گروه به‌جز لیبی، ایران و ونزوئلا که از قرارداد تولید اوپک پلاس معاف شده‌اند، بیش‌از 25 میلیون بشکه در روز در ماه ژوییه تولید کرده‌اند.

طبق قرارداد اوپک پلاس، این 10 عضو اوپک باید روی‌هم‌رفته 26.276 میلیون بشکه در روز تولید می‌کردند.

بیشترین افزایش تولید با 158 هزار بشکه در روز متعلق به عربستان بوده که 10.714 میلیون بشکه در روز در ماه ژوئیه تولید کرده‌است. هدف تولید این کشور طبق این قرارداد 10.833 میلیون بشکه در روز است.

امارات و کویت هم تولید خود را هر کدام حدود 50 هزار بشکه در روز افزایش داده‌اند که طبق سهمیه آن‌ها بوده‌است. عراق هم در ماه گذشته میلادی افزایش تولید داشته اما نتوانسته به هدف تولید خود برسد.

نیجریه و آنگولا هنوز هم به‌خاطر کمبود سرمایه‌گذاری و ظرفیت تولید، بسیار با هدف تولید خود فاصله دارند. تولید نفت آنگولا 19 هزار بشکه در روز کاهش‌یافته و به 1.165 میلیون بشکه در روز رسیده‌است. درحالی‌که طبق قرارداد اوپک پلاس باید 1.502 میلیون بشکه در روز تولید کند. تولید نفت نیجریه تقریباً ثابت بوده و به 1.183 میلیون بشکه در روز رسیده‌است.

سهمیه تولید این کشور بسیار بالاتر و برابر با 1.799 میلیون بشکه در روز است.

انتهای پیام/17