بخش جراحی قلب در آمل به‌زودی راه‌اندازی می‌شود

بخش-جراحی-قلب-در-آمل-به‌زودی-راه‌اندازی-می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از آمل، رضا حاجی‌پور پیش از ظهر امروز در جمع نمازگزاران آمل با بیان اینکه پس از گذشت 1400 سال‌ از قیام و حماسه‌آفرینی امام حسین(ع) تاثیرگذاری آن را هنوز مشاهده می‌شود و این اشک‌های مردم برای عاشورا می‌ریزد، اظهار داشت: عاشورا دانشگاهی برای مردم آزاداندیش جهان است و آزادی و آثار کربلا دانشگاهی برای بشریت تاسیس می‌کند که هیچ آزمون‌ و ورودی برایش دیده نشده است.

وی با اشاره به اینکه هر هیئت و تکیه‌ مذهبی، دانشگاهی برای بشریت است، افزود: عاشورا اثر تربیتی و اخلاقی که برای دانشجویان، دانش‌آموزان و اقشار مختلف جامعه دارد ممکن است در کلاس درس نداشته باشد و این درس نه تنها برای ما بلکه برای تمام مردم جهان اثرگذار است.

حاجی‌پور با تاکید بر اینکه در شرایطی که دشمنان می‌خواهند ناامیدی را در جامعه نهادینه کنند، طرح‌های عمرانی و رفاهی امیدی برای جامعه است، گفت: با شروع فعالیت مجلس یازدهم، ویروس کرونا کشور و جهان را به چالش کشاند و استان مازندران و شهرستان آمل نیز مستثنی نبود.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بیمارستان‌های دولتی از کمترین امکانات نیز بهره‌مند نبودند اما با تلاش و پیگیری، همچنین کمک خیرین کارهای خوبی در این شهرستان انجام شد، افزود: یک دستگاه سی‌تی‌اسکن در بیمارستان‌های آمل وجود داشت که کارآیی آن چنانی نداشت، اما امروز همه بیمارستان‌های این شهرستان مجهز به دستگاه سی‌تی‌اسکن هستند.

وی گفت: در حوزه درمان با هزینه حدود 70 میلیارد تومان از سوی دانشکده پزشکی و یک خیر دستگاه انژوگراف فعال شده و در هفته‌های آینده جراحی قلب نیز بهره‌برداری می‌رسد.

حاجی‌پور از جذب دانشجوی دانشکده پردیس پزشکی آمل در سومین مرحله عنوان و مطرح کرد: در اجرای طرح ملی سد هراز نیز در طول این سال‌ها بالغ بر 220 میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شده بود، اما در طول این دو سال نزدیک به 500 میلیارد تومان بودجه اختصاص یافته و اکنون شاهد پیشرفت خوبی در عملیات اجرایی این طرح هستیم.

وی با بیان اینکه پل هزار سنگر آمل نیز با اعتباری بالغ بر 40 میلیارد تومان به پایان رسید و به‌زودی افتتاح می‌شود، بیان کرد: اجرای طرح جاده بالا دست با فشارها و پیگیری‌های انجام شده برای استفاده در ساعات ترافیکی مدنظر قرار گرفته شد و با وجود سرعت‌گاه‌هایی، قابل استفاده در ساعات اوج ترافیک است.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی از تکمیل استادیوم ورزشی شهرستان آمل پس از 16 سال طرح رها خبر داد و گفت: با توجه به ظرفیت بخش لاریجان و نبود گازرسانی به عنوان یکی مشکلات این بخش با جلسه‌های متعدد، انتقال لوله‌ها تا منطقه پلور انجام شده است و در آینده این لوله‌گذاری به منطقه وانا می‌رسد. 

وی با اعلام اینکه در شرایط کنونی سهم بودجه عمرانی آمل بالغ بر 58 میلیارد تومان است اما به این مبلغ توجه نمی‌کنیم، خاطرنشان کرد: در این دو سال براساس منویات مقام رهبری، همدلی، اتحاد و کنار هم بودن جهت خدمت به مردم گام برداشتیم و به بودجه اکتفا نکنیم و از منابع ملی، شهرستان و خیرین تلاش شده تا برای رفاه و آسایش مردم اقدامات مناسبی انجام شود.

انتهای پیام/ح