تصمیم استونی برای جلوگیری از ورود شهروندان روسیه

تصمیم-استونی-برای-جلوگیری-از-ورود-شهروندان-روسیه

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت خارجه استونی امروز پنجشنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که این کشور مرزهای خود به روی شهروندان روسیه که دارای روادید شینگن صادر شده توسط تالین هستند را می بندد.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت خارجه استونی در این خصوص اعلام کرد که تالین مرزهای خود را به روی شهروندان روسیه که دارای ویزای شینگن صادر شده توسط این کشور هستند، به استثنای برخی موارد، می بندد.

«اورماس رینسالو» وزیر خارجه استونی هم در این ارتباط گفت: از هفته دیگر تحریم در رابطه با روادید شینگن صادر شده از سوی استونی به شهروندان روس اعمال خواهد شد. تحریم شامل این خواهد بود که روادیدها معتبر خواهند بود، اما دارندگان آن مشمول تحریم ورود به استونی می شوند یعنی ورود انها به استونی ممنوع خواهد بود.

به گفته وزیر امور خارجه استونی، برخی استثنائات در این زمینه وجود خواهد داشت.

روسیه در ۲۴ فوریه سال جاری میلادی (۵ اسفند ماه سال گذشته)، اعلام کرد که با هدف نازی زدایی و دفع مخاطرات حضور و گسترش ناتو در اوکراین و تهدیدات علیه مسکو، عملیات ویژه نظامی خود را آغاز کرده است. در پی آن غرب به بهانه حمایت از اوکراین اقدامات ضد روسی از جمله تحریم های گسترده را علیه این کشور در پیش گرفت.