تنش آبی در شالیزارهای کلات دشمن زیاری مسئولان را به منطقه کشاند

تنش-آبی-در-شالیزارهای-کلات-دشمن-زیاری-مسئولان-را-به-منطقه-کشاند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، روز چهارشنبه 19 مردادماه گزارشی با عنوان «شالیزارهای کلات دشمن زیاری در آستانه نابودی» بر روی خروجی خبرگزاری تسنیم قرار گرفت که در کمتر از 24 ساعت مسئولان و متولیان امر برای بررسی موضوع به این منطقه سفر کردند.

براساس گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد، نماینده مردم کهگیلویه، بهمئی، لنده و چرام در مجلس شورای اسلامی با حضور در جمع کشاورزان دشمن‌زیاری، خدمات نظام در این منطقه را قابل قدردانی دانست و گفت: در یک قلم فقط جهاد کشاورزی دوبار سراب‌های این منطقه را ترمیم کرد.

حجت‌الاسلام سید محمد موحد در این دیدار و بعد از سرکشی از سراب‌ها و کانال‌های کشاورزی در جمع مردم افزود: آنچه من دیدم این است که جهاد کشاورزی در این منطقه کار کرده است و در همین دو سال اخیر بیش از سه میلیارد در حوزه پمپاژ‌های منطقه دشمن‌زیاری هزینه کرده و دو بار هم سراب‌ها را ترمیم کرده اما سیل دوم آنها را مجدد تخریب کرد.

وی همچنین در بازدید از مزارع برنج منطقه سیاه‌گل و اشاره به کلیپی که فردی از نماینده تقاضای کمک می‌کند و می‌گوید مزرعه‌اش خشک شده، تصریح کرد: حقیقتا نوسانات برق مشکلاتی را برای پمپاژهای کشاورزی به وجود آورده و من از مدیر برق می‌خواهم که با تقویت این خط، برق منطقه پایدار و افت ولتاژ حل شود.

موحد با انتقاد از افرادی که در حضور مقامات یا در کلیپ‌ها و فضای مجازی فقط منفی‌ها را می‌بینند و سیاه‌نمایی می‌کنند، تصریح کرد: مدیر ارشد جهاد کشاورزی پای کار است و در دو جبهه در کنار کشاورزان بوده، یکی در موضوع سیلاب‌هاست که جهاد حتی در برخی مناطق 2 و سه بار سراب‌ها را ترمیم و کانال‌ها را لایه‌روبی کرده و یکی هم در مرحله جبران خسارت‌هاست که براوردها انجام شده و با تزریق اعتبارات، بخشی از خسارات پرداخت می‌شود.

نماینده مردم در مجلس همچنین گفت: طبق گزارش رئیس سازمان جهاد کشاورزی، مقداری لوله هم تامین شده که هر جا لازم باشد به کار گرفته می‌شوند تا مزارع کشاورزی آسیب نبینند.

گفتنی است در این دیدار، با حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی، پمپاژ منطقه سیاه‌گل و دم‌اشکفت راه‌اندازی و آب وارد مزارع برنج منطقه شد.

انتهای پیام/544