توسعه راه‌های استاندارد تنها مسیر شکوفایی گردشگری سیستان و بلوچستان است

توسعه-راه‌های-استاندارد-تنها-مسیر-شکوفایی-گردشگری-سیستان-و-بلوچستان-است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از میرجاوه، حسین مدرس خیابانی در حاشیه بازدید از جاده «ریگ ملک» اظهار داشت: تاکنون 27 کیلومتر از جاده مرزی «ریگ ملک» شهرستان میرجاوه که به دلیل نامناسب بودن روکش آسفالت موجب سختی‌های فراوانی برای مردم منطقه شده بود، آسفالت شده که این روند در قالب فازهای بعدی همچنان ادامه دارد.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: یکی از اولویت‌‌های استان راه است در این راستا در دستور کار قرار داریم تا جاده مرزی ریگ ملک را تا «روتک» ادامه دهیم تا اتصال بین روستاهای مرزی و مسیر رفت آمد مرزبانان نیز تسهیل شود.

وی افزود: از ابتدای روی کار آمدن دولت سیزدهم تاکنون در منطقه شمال استان 73 کیلومتر راه دوبانده تحویل شد و تا پایان سال 70 کیلومتر دیگر نیز تحویل می‌شود. در منطقه جنوب استان نیز تا شهریورماه 70 کیلومتر جاده دوبانده تحویل خواهد شد و 70 کیلومتر دیگر نیز تا پایان سال تحویل می‌شود. 22 کیلومتر جاده ایرانشهر به خاش، 20 کیلومتر جاده کاروان به کنارک و 15 کیلومتر جاده چابهار به کنارک نیز آسفالت شده است. 

مدرس خیابانی تصریح کرد: 300 کیلومتر راه روستایی نیز آسفالت شده و 8 پل بزرگ استان در دستور کار قرار گرفته که پل‌های «صفرزهی و حمیری» از آن جمله است و پل «نهراب» نیز به بهره‌برداری رسیده، همچنین پل «شیله» نیز تا پایان سال به مرحله بهره‌برداری می‌‌رسد.

استاندار سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهیم از مزیت‌های گردشگری و ساحلی خود استفاده کنیم باید بتوانیم راه‌های خود را توسعه دهیم.

وی تصریح  کرد: سیستان و بلوچستان با وجود اینکه رتبه سی‌ام تصادفات را دارد اما متاسفانه رتبه اول کشته شدگان ناشی از سوانح رانندگی را نیز داراست که علت عمده آن نیز تصادفات رخ به رخ ناشی از جاده‌های دوطرفه است.

انتهای پیام/393/