دفتر زعفران و زرشک در خراسان جنوبی راه‌اندازی می‌شود‌

واکنش نمایندگان به بیانیه میرحسین موسوی

عملیات روانی جدید علیه برادری ایرانی‌ها و افغانستانی‌ها

وداع با هوشنگ ابتهاج در کنار ارغوان

موشک‌های جهاد اسلامی در جنگ اخیر بسیار دقیق بودند

❮❯ دفتر زعفران و زرشک در خراسان جنوبی راه‌اندازی می‌شود‌

  • ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ – ۲۰:۵۳
  • اخبار استانها
  • اخبار خراسان جنوبی

دفتر زعفران و زرشک در خراسان جنوبی راه‌اندازی می‌شود‌

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی گفت: باید از طریق مکاتبه با وزیر جهاد کشاورزی، موضوع راه اندازی دفتر زعفران و زرشک را به طور جدی دنبال کرد.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند؛ جواد اشرفی عصر امروز در جلسه برنامه ریزی برگزاری جشنواره ملی زرشک اظهار داشت کرد: باید در فضایی هم افزا در راستای اعتلای محصول ارزشمند زرشک نقش آفرینی کرد تا از این طریق بتوان به اقتصاد و معیشت مردمان استان کمک کرد.

وی اظهار داشت: در حالی که این محصول ارزشمند، در بسیاری از هتل های خارج از کشور عرضه می گردد اما هنوز در داخل استان در خصوص استفاده از آن، فرهنگ سازی صورت نگرفته است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی با تأکید بر این که جشنواره ملی زرشک باید در شهرهای مختلف استان برگزار شود، تصریح کرد: در راستای کمک به معیشت مردم، باید در زمان برگزاری جشنواره، برنامه های متعدد فرهنگی در سطح شهرستان های استان برگزار شود.

اشرفی ادامه داد: همه اهداف برگزاری جشنواره شامل معرفی این محصول، کمک به افزایش تقاضا، ایجاد شور و نشاط و… وقتی محقق می شود که خروجی آن کمک به معیشت مردم باشد.

وی اظهار داشت: شاید گردش مالی بسیاری از صنایع استان بالاتر از محصول زرشک باشد اما اهمیت زرشک از آن جهت است که شمولیت و دامنه نفوذ اجتماعی آن به 38 هزار خانواری برمی گردد که در 5 شهرستان استان در این زمینه تولید آن فعالیت می کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی متذکر شد: برگزاری جشنواره ملی زرشک نباید جنبه تجملاتی به خود بگیرد بلکه باید خروجی داشته و با زیست بوم مردم منطقه سازگاری داشته باشد.

مرکز توسعه زرشک و عناب خراسان جنوبی در الویت قرار گیردبه گُل نشستن باغ‌های زرشک استان خراسان جنوبی به روایت تصویربند خاکی "زرشکه" بروجرد به‌زودی افتتاح می‌شودآرامش در بازار زرشک خراسان جنوبی با طرح خرید حمایتی برقرار شد

وی ادامه داد: جهت برگزاری هرچه باشکوه تر جشنواره ملی زرشک باید ضمن بهره گیری از نظرات فرمانداران شهرستان های تابعه استان، کمیته های مختلفی نظیر تولید محتوا، برگزاری مراسم ، رسانه و… شکل بگیرد.

اشرفی خاطر نشان کرد: حدود 20 هزار تن زرشک خشک در استان تولید می شود که اگر فراوری محصول و بازاریابی مطلوبی در این خصوص صورت پذیرد در آینده باید به دنبال توسعه باغات زرشک استان باشیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی گفت: با توجه به نامگذاری سال 1401 از سوی رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی )با عنوان تولید؛ دانش‌‌‌ بنیان، اشتغال‌‌‌ آفرین باید به با بهره گیری از شرکت های دانش بنیان به دنبال افزایش برداشت این محصول باشیم.

وی پیشنهاد داد؛ مراسم افتتاحیه جشنواره در محل باغات افین یا زهان برگزار شود و در کنار آن سیاه چادر ، نمایشگاهی از محصولات و… برپا شود.

انتهای پیام/250

R41348/P1377/S6,56/CT11 بیشتر بخوانید…

روند اجرای ساختمان‌های بلند مرتبه در خراسان جنوبی مورد پایش قرار گیرد
روند اجرای ساختمان‌های بلند مرتبه در خراسان جنوبی مورد پایش قرار گیرد
تخصیص ۲۳ میلیارد تومان برای خرید تجهیزات بیمارستان‌های خراسان جنوبی
وعده استاندار خراسان جنوبی برای ارائه تسهیلات قرض‌الحسنه به ۳۰ خبرنگار