رژه نظامی نیروهای مسلح یمن در میدان «السبعین» / هشدار شدید اللحن سخنگوی ارتش به متجاوزان

رژه-نظامی-نیروهای-مسلح-یمن-در-میدان-«السبعین»-/-هشدار-شدید-اللحن-سخنگوی-ارتش-به-متجاوزان

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن با اشاره به برگزاری رژیم نظامی  نیروهای مسلح یمن در میدان «السبعین» اعلام کرد که ائتلاف سعودی باید این رژه را مورد توجه قرار دهد که این فقط رژه نظامی نیست بلکه هشداری است که اگر دست به خیانت بزند یا عهدشکنی کند، واکنش شدیدی به همراه خواهد داشت.

کشور یمن ,

این درحالی است که «مهدی المشاط» رئیس شورای عالی سیاسی یمن پنجشنبه شب گفت: مؤسسات نظامی ما به رغم خسارت‌ها پیش و پس از حملات ائتلاف پیشرفت‌های چشمگیری داشته است. ما جز برای کسانی که علیه یمن دست به توطئه می‌زنند، برای هیچ جایی خطری ایجاد نمی‌کنیم و موضع ما تنها دفاع از وطنمان؛ یمن است.

وی بیان کرد: ملت ما باید بدانند که دشمن در تمام عرصه‌های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی ما را نشانه گرفته و وظیفه ما مقابله با آن در تمام عرصه‌هاست. دشمن با عناوین مذهبی و فرقه‌ای و نژادی درحال اقدام است و اعتماد ما بر بیداری ملت یمن و مصونیت آن در برابر این گونه بیماری‌هاست.

رئیس شورای عالی سیاسی یمن بار دیگر به نقش مخرّب آمریکا در یمن اشاره کرد و گفت: طرح آمریکا، ضربه زدن به ملی‌گرایی جامعه یمن است و از تمام یمنی‌ها انتظار می رود، از استقلال و یکپارچگی آن دفاع کنند.

المشاط همچنین اعلام کرد که مزدوران وابسته به ائتلاف متجاوز با چپاول ثروت‌های یمن و غارت آن، مانع از آن می شوند که حقوق کارمندان یمنی پرداخت شود.

رییس شورای عالی سیاسی یمن سه شنبه شب نیز گفته بود: منابعی که مزدوران یمنی وابسته به ائتلاف از درآمد ناشی از نفت و گاز به یغما می برند، برای حقوق کارمندان یمنی، بازنشستگان و توسعه کشور کافی خواهد بود.

المشاط اظهار کرد مردم یمن هرگز نسبت به چپاول ثروت خود سکوت نخواهند کرد، ثروتی که به شرکت و املاک و مستغلات مزدوران یمنی در خارج کشور تبدیل می‌شود.

اظهارات المشاط پس از آن بیان می‌شود که جنبش انصارالله و نیروهای نظامی یمن توانسته‌اند با توسعه توان موشکی و پهپادی خود در کنار بهره‌گیری از تاکتیک‌های نبرد نامتقارن، ائتلاف عربی به راهبری ریاض را فرسوده کرده و معادلات این جنگ ویرانگر را به نفع خود تغییر دهند.

سفر فرستاده آمریکا در امور یمن به امارات، عمان و عربستان

آمریکا اعلام کرد که «تیموثی لیندرکینگ»، فرستاده آمریکا در امور یمن، در تلاش برای تثبیت آتش بس در یمن، به امارات، عمان و عربستان سفر خواهد کرد.

در بیانیه وزارت امور خارجه آمریکا آمده است که فرستاده این کشور در امور یمن، در سفر منطقه‌ای خود، جهت فراهم کردن شرایط برای آتش بس پایدار و یافتن راه حل فراگیر و پایدار برای درگیری در یمن تلاش خواهد کرد.

لیندرکینگ در این سفر خواستار افزایش کمک‌های بین المللی به یمن خواهد شد.

در بیانیه وزارت امور خارجه آمریکا آمده که آمریکا از کشورهای کمک کننده می خواهد فورا به تعهدات گذشته خود که به نفع ملت یمن است، عمل کنند.

وزارت امور خارجه آمریکا تاکید کرد که واشنگتن امسال یک میلیارد دلار کمک بشردوستانه به یمن ارائه کرده است.

سازمان ملل در 2 اوت اعلام کرد که آتش بس موقت در یمن، دو ماه دیگر تمدید شده است. آتش بس در یمن از 2 آوریل با میانجیگری سازمان ملل آغاز شد و در 2 ژوئن برای نخستین بار به مدت دو ماه دیگر تمدید شد.

انتهای پیام/