سخنگوی طالبان: قتل الظواهری باید روند به رسمیت شناختن ما را تسریع کند

سخنگوی-طالبان:-قتل-الظواهری-باید-روند-به-رسمیت-شناختن-ما-را-تسریع-کند

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی دولت موقت طالبان با اظهار اینکه هیچ یکی از مسئولان هیئت حاکمه افغانستان به دلیل خلأ اطلاعاتی از حضور «ایمن الظواهری» سرکرده القاعده در کابل اطلاع نداشتند.

وی افزود: کمی و کاستی اطلاعاتی وجود دارد، نیروهای اطلاعاتی ما باید از این موضوع آگاه می‌بودند و عدم اطلاع آنها به خاطر خلأ اطلاعاتی است.

مجاهد در پاسخ به این سوال که آیا عدم آگاهی از حضور شخصی مانند الظواهری توانایی دولت طالبان را زیر سوال نمی‌برد، به بی.بی.سی گفت: چنین افرادی در حفظ جان خود بسیار احتیاط می‌کنند و نمی‌خواهند هیچکس از وجود آنها آگاه شود.

وی ادامه داد: اطلاعات ما در حدی فعال نیست که تمام وسایل لازم را مورد استفاده قرار بدهیم. بعضی خلأها و کمی‌ و کاستی‌ها هنوز وجود دارد.

سخنگوی دولت موقت طالبان همچنین تصریح کرد: « قتل الظواهری باید به روند به‌ رسمیت شناخته‌شدن امارت اسلامی سرعت بخشد تا ما بتوانیم به عنوان یک دولت مسئول به دنیا پاسخگو باشیم.

این نخستین باری است که یک مقام طالبان به طور تلویحی کشته شدن سرکرده القاعده در حمله هوایی اخیر آمریکا به کابل را تأیید می‌کند.

انتهای پیام/.