سرلشکر سلامی: هوشمندی مردم در تجلیل از شهید همدانی فتنه‌گران را منفورتر و رسواتر کرد

سرلشکر-سلامی:-هوشمندی-مردم-در-تجلیل-از-شهید-همدانی-فتنه‌گران-را-منفورتر-و-رسواتر-کرد

به گزارش حوزه دفاعی خبرگزاری تسنیم، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز (جمعه) با حضور در منزل سردار سرافراز و پرافتخار سرلشکر پاسدار حسین همدانی با خانواده وی دیدار و گفتگو کرد.

سرلشکر حسین سلامی در این دیدار با تسلیت و تعزیت ایام محرم و شهادت سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و اصحاب و یاران باوفای ایشان، با اشاره به مشاهده نصب تمثال‌های پرشمار سردار حسین همدانی در فضا و محیط شهر تهران پس از جسارت اخیر به وی که زینت‌بخش پایتخت ایران اسلامی شده است، گفت: در پی اهانت اخیر یکی از سردمداران فتنه سال 88 به ساحت شریف این شهید ارجمند الحمدلله فضای شهر به‌گونه‌ای معنادار متوجه این شهید عزیز شده است و انگار شهید همدانی دوباره شهید شده است و برای وی یک درخشش و طلوع جدیدی رقم خورده است.

وی افزود: واقعاً احساسم این بود که شهید همدانی دوباره با همان طراوت و تازگی به شهادت رسیده‌اند، الحمدلله در فضای مجازی و هیئت‌ها نیز نام، یاد و خاطرات این شهید بزرگوار برجسته‌تر و کرامت، بزرگواری، عظمت و عزت باشکوه و مثال‌زدنی او در دیدگان همه به‌ویژه بدخواهان قرار گرفت.

سرلشکر سلامی با تأکید بر اینکه نام و یاد شهید همدانی به ملت ایران قوت و قدرت می‌دهد، به ضرب‌المثل “عدو سبب خیر شود، اگر خدا خواهد.” اشاره و خاطرنشان کرد: در ماجرای اخیر شاهد مصداق این ضرب‌المثل بودیم و عناصر مطالبه‌گر انقلاب که ضربات بزرگی را به انقلاب از جمله در فتنه سال 88 زدند، دوباره می‌خواستند شهید همدانی را ترور کنند، اما با هوشمندی مردم نتیجه‌ای نگرفتند.

وی اضافه کرد: آنها می‌خواهند شهدا را ترور کنند، اما نتیجه‌ای معکوس می‌گیرند و عزت و عظمت شهید مجدداً اوج می‌گیرد و در صحنه اخیر دیدیم که قلب‌ها دوباره متوجه شهید همدانی شدند.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه “اینجانب خودم دوباره روی شخصیت شهید همدانی دقیق‌تر شدم”، خاطرنشان کرد: ما از گذشته‌های دور به شهید همدانی ارادت داشتیم و او را می‌شناختیم، چه آن زمان که در دوران دفاع مقدس این مرد واقعاً رشید، جوانمردانه و فداکارانه و مؤمنانه جهاد کردند و هیچ وقت شمشیر جهاد از دست او خارج نشد و لباس جهاد هیچ‌گاه از قامت او بیرون نیامد و این تنها به دفاع مقدس هم ختم نشد، تقدیر این بود که سردار همدانی بمانند و منشأ خدمات بزرگتر در صحنه‌ها و در متن حوادث بزرگ در مسیر انقلاب و حرکت ملت ایران شوند.

فرمانده‌کل سپاه با برشماری نقش‌آفرینی‌های سردار همدانی پس از هشت سال دفاع مقدس ادامه داد: شهید همدانی چه در نیروی مقاومت بسیج، چه در نیروی زمینی سپاه و قرارگاه ثارالله تهران و چه در سپاه تهران بزرگ و سرانجام هم در قرارگاه امام حسین علیه السلام و جبهه مقاومت اسلامی که به شهادت شیرین، مثال‌زدنی و ماندگار رسید و نامشان جاودان شد، منشأ خیرات و برکات فراوانی برای امت اسلامی و ملت ایران بودند.

سرلشکر سلامی تأکید کرد: شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید همدانی و مدافعان سربلند حرم ، علاوه بر نجات ملت‌ها و سرزمین‌های اسلامی منطقه برابر فننه داعش و تروریسم تکفیری، خطر امنیتی را از کشور ایران دور ساختند.

فرمانده‌کل سپاه حضور پر شور و شعور و حیرت‌انگیز اقشار و آحاد مختلف مردم در آیین‌های تشییع و خاک‌سپاری پیکر مطهر شهید حسین همدانی را از جلوه‌های دلدادگی مردم ایران به شهید و شهادت و قدرشناسی از قهرمانان خود توصیف و ابراز کرد: همان‌طور که رهبر عظیم‌الشأن انقلاب اسلامی فرمودند، جمعیت بی‌انتهایی که برای تشییع پیکر شهید همدانی آمدند و او را روی دستانشان، با اشک بدرقه کردند آنها همه ملت ایران بودند و کسانی که می‌خواهند نور خدا را خاموش کنند اینها دشمن جامعه ما هستند.

وی با یادآوری درخشش ملت ایران در پاسخ به هتاکی اخیر فتنه‌گران به شهید همدانی خاطرنشان کرد: هیچ‌کس به انسانهای فتنه‌گر و شروری که به‌دنبال تخطئه ارزش‌ها و آسیب زدن به مقدسات جامعه ما هستند و با تخریب نمادهای واقعی و ارزش‌های جامعه می‌خواهند تاریخ جعلی بسازند و مسیر حرکت استکبار، صهیونیسم و ارتجاع منطقه را هموار کنند، راه نمی‌دهد و مردم ایران نیز نشان داده‌اند هیچ فرصتی به این‌ها نخواهند داد.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه “در ماجرای اخیر می‌بینیم که چقدر همه مردم برافروخته شدند و از شهید سرافراز و پرافتخار همدانی حمایت می‌کنند”، گفت: به فضای مجازی که نگاه می‌کنیم مملو از ابراز ارادت و عشق به شهید همدانی و تجلیل از خدمات ارزشمند و فراموش‌ناشدنی وی به ایران و ایرانی است؛ این یعنی شهید همدانی دوباره عزت و عظمتی را که داشت تکرار کرد و دامنه و عمق آن هم بیشتر شد، بالاتر رفت و معراج جدید پیدا کرد، این پدیده‌ای نادر و خیلی ارزشمند است.

فرمانده‌کل سپاه پدید آمدن اتفاقات مشابه در تاریخ انقلاب و کشور آن هم در روز عاشورا را الهام‌بخش و معنادار توصیف کرد و اظهار داشت: عجیب است که این اتفاقات در عاشوراها تکرار می‌شود، عاشوراها همواره تعیین موقعیت می‌کنند و همه افراد موقعیتشان را نسبت به امام و رهبر جامعه مشخص می‌کنند که در جبهه یزید هستند و یا نه در سپاه حضرت امام حسین(ع) هستند.

وی افزود: این افراد در عاشورای سال 88 منشأ اهانت، جسارت و هتاکی به ساحت مقدس حضرت امام حسین علیه السلام شدند و از آن جریان حمایت کردند و مردم عاشورایی ایران در 9 دی ماه همان سال، آن پاسخ حماسی و یوم‌اللهی را به آنان دادند و امروز هم دوباره در عاشورا 1401 همان ماجرا تکرار شد و مقابل ولایت قرار گرفتند و به شهدا حمله کردند.

سرلشکر سلامی تأکید کرد: همان‌گونه که در همین چند روز گذشته شاهد بودیم به‌فضل الهی دوباره این افراد توسط مردم دفع می‌شوند، اینها قدرت ماندن در حافظه تاریخی مردم را ندارند و این مسیر دفع کردن کسانی است که به ارزش‌های اسلامی و مقدسات این مردم تهاجم داشته باشند.

فرمانده‌کل سپاه با ابراز اینکه با تقدیر الهی شعله‌ور شدن بصیرت و هوشمندی مردم و ارادت و قدرشناسی آنان نسبت به شهیدان به‌ویژه شهدای مدافع حرم و شهید حسین همدانی نتیجه این حرکت جاهلانه بود، گفت: شهیدان سلیمانی و همدانی نشانه‌های غیرت امت اسلامی و ملت ایران هستند و در این صحنۀ جدید دیدیم که چگونه قلب‌ها دوباره به این شهید مخلص و سرافراز متمایل شد و فریاد زدند که “شهید همدانی برای دفاع از ما رفت و ما امروز باید از او برابر هتاکان دفاع کنیم”.

سرلشکر سلامی در پایان با آرزوی سلامتی، موفقیت و ثبات قدم خانواده معظم شهید سردار حاج حسین همدانی خطاب به همسر و فرزندان ایشان تأکید کرد: تا آخر پای ولایت هستیم و قطعاً پیروزی از آن جبهه حق و شکست از آن جبهه باطل و دشمن است و پرچم عاشورا و شهدایی که با اقتدا به حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام در سنگرهای مختلف دفاع از انقلاب و نظام اسلامی موجب امنیت، آرامش و افتخار برای میهن اسلامی شدند همواره برافراشته است و سرافرازی شما نیز همین بازماندگان فهیم و غیور آن سردار بزرگ است.

در این دیدار همسر شهید سرافراز سردار حاج حسین همدانی هم گفت: در اتفاق اخیر به فرزندان شهید همدانی توصیه کردم “شما سکوت کنید مردم جواب او را می‌دهند، فرد هتاک عددی نیست که ما بخواهیم پاسخ او را بدهیم”.

وی با یادآوری خدمات و مجاهدت‌های شبانه‌روزی سردار همدانی در خدمت به انقلاب نظام و ملت ایران به‌ویژه در میدان دفاع از حرم و مقابله با فتنه‌گران در سال 88 افزود: او در فتنه 88 بسیار غصه خورد و همواره نگران آسیب رسیدن به افراد بی‌گناه بود تا آسیب و اذیتی به آنان وارد نشود.

همسر شهید همدانی تصریح کرد: اتفاق اخیر هرچند برای ما سخت و ناگوار بود، اما به فرزندان هم تأکید کردم “وظیفه ما در قبال این اهانت، صبر زینبی است و به حول و قوه الهی مردم پاسخ مناسب را خواهند داد”.

وهب همدانی فرزند سردار عالی‌قدر شهید حسین همدانی نیز واکنش مردم در قبال اهانت به سردار سرافراز را طی همین چند روز اخیر، حیرت‌انگیز دانست و گفت: مردم در فضای حقیقی و مجازی با واکنش سریع، مستدل و محکم، شور و شعور خود را نمایش و پاسخ‌های قاطع و توأم با احساس و منطق به فرد هتاک دادند.

وی تأکید کرد: حمله به شهید در هیچ منطقی قابل پذیرش و قابل توجیه نیست و کار نیمه‌تمام شهید همدانی در فتنه 88 با اتفاق اخیر که به‌دست یکی از سران فتنه رقم خورد، کامل شد و آنان با عیان‌تر شدن چهره پلیدشان نزد مردم رسواتر و منفورتر شدند.

انتهای پیام/+