سفر استانی دولت به کرمان| قول مهم رئیس جمهور به مردم بم/‌‌ حضور ‌در جمع مردم روستای کروچان در طوفان شن + فیلم

سفر-استانی-دولت-به-کرمان|-قول-مهم-رئیس-جمهور-به-مردم-بم/‌‌-حضور-‌در-جمع-مردم-روستای-کروچان-در-طوفان-شن-+-فیلم

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی در دومین روز از برنامه‌های سفر استانی به کرمان‌، ‌‌به شهرستان‌های جنوبی استان کرمان سفر تا از نزدیک در جریان مشکلات و موانع توسعه منطقه قرا‌ر گیرد.

دیدار رئیسی با مردم بم در مسجد ‌جامع

رئیس جمهور در ادامه برنامه‌های سفر استانی به کرمان، ظهر امروز  در جمع مردم شرق استان کرمان در مسجد جامع شهر بم اظهارداشت: اگر در جایگاه‌های اداری اجرای عدالت نباشد، ارزشی ندارد به همین دلیل در بودجه 1401 نیز محور را در تقسیم ظرفیت‌های کشور با محوریت عدالت گذاشتیم مستند به آمایش سرزمینی بود تا هرجا محرومیت بیشتر است، بیشتر توجه شود.

آیت‌الله رئیسی در ادامه در واکنش به مطالبات مردم شرق استان برای استان شدن گفت: من این درخواست‌ها و پلاکاردهای شما را دیدم؛ اما استان شدن شاخص‌هایی دارد که باید بررسی شود.

وی با اشاره به سخنان قبلی خود در شهرستان جیرفت مبنی بر اینکه استان شدن کرمان جنوبی در دستور کار دولت قرار دارد اظهارداشت: در جیرفت هم گفتم که این درخواست که سال ها وجود داشته در دستور کار است. باتوجه به ضرورت توسعه یافتگی و محرومیت در جنوب استان در مقابل خواست مردم اظهارامیدواری کرد که خواست مردم را تحقق ببخشیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه خواست شما نیز سلسله مراتب و شاخص هایی مثل جمعیت و ظرفیت های دیگر برای بررسی دارد که حتما انجام می شود و نتیجه به سمع مردم خواهد رسید، اظهار داشت: حتی اگر از نظر شاخص ها نیز این منطقه شرایط احراز استان شدن را نداشته باشد، باید موانع موجود بر سر خدمت رسانی مناسب بررسی شود که این وظیفه ماست.

وی با بیان اینکه خدمات رسانی ادارات بویژه در بخش بهزیستی برای معلولان برجامانده از زلزله و نیز بخش کشاورزی به علت ظرفیت های موجود اینجا باید ارتقا یابد گفت:حتما باید در این بخش ها خدمات رسانی در سطحی مناسب ارائه شود.در شهری که آنقدر معلول برجامانده از زلزله دارد یا ظرفیت های کشاورزی آن فراوان است باید ادارات این بخش ها فعال تر از دیگر نقاط استان باشند.

وی با اشاره به گوشه هایی از محرومیت در جنوب کرمان که امروز از آنجا مانند اطراف جازموریان بازدید به عمل آورد تاکید کرد: شما هم بویژه در اطراف بم همین وضعیت را دارید، ما از محرومیت ها بی خبر نیستیم و حتما باید توجه کرد که این اولویت ماست.

طوفان شن هم مانع رئیسی نشد

رئیس‌جمهور زمستان سال گذشته که بلافاصله از سفر روسیه برای بازدید از مناطق سیل زده به جنوب کرمان رفته بود به دلیل نامساعد بودن شرایط جوی موفق به بازدید از جازموریان و توابع آن نشده بود اما این بار در جریان سفر استانی به کرمان علی رغم وزش بادهای 120 روزه سیستان و طوفان شن پس از بازدید هوایی، در میان مردم یکی از روستاهای سیل زده اطراف زهکلوت حضور یافت.

آیت‌الله رئیسی در ادامه برنامه‌های دومین روز سفر دولت مردمی به استان کرمان و در جریان بازدید از مناطق محروم جنوب این استان، با وجود طوفان شن، در میان مردم روستای کروچان، از توابع زهکلوت کرمان حضور یافت و به شکل رو در رو با آنان دیدار و گفتگو کرد.

امروز اما با وجود وزش بادهای 120 روزه سیستان و وقوع طوفان شن در مناطق جنوبی کرمان، دکتر رئیسی پس از بازدید هوایی از منطقه، در جمع مردم روستای سیلزده کروچان از توابع زهکلوت حضور یافت و ضمن دیدار و گفتگو با مردم این روستا و آگاهی یافتن از مسائل و مشکلات آنان، دستوراتی برای جبران خسارات ناشی از سیل، تامین خدمات عمومی و بهداشتی و بازسازی راه‌های دسترسی به روستا صادر کرد.

حضور رئیسی در جمع اهالی 2 روستای محروم تنگه‌شاه در عنبرآباد و کوشا در جیرفت

رئیس جمهور در ادامه برنامه‌های سفر استانی به کرمان، پس از بازدید هوایی از مناطق سیل‌زده جنوب استان کرمان، در جمع اهالی روستای محروم تنگه‌شاه در شهرستان عنبرآباد و کوشا در شهرستان جیرفت حضور یافت.

 رئیس‌جمهور که صبح امروز (جمعه) در بدو ورود به جیرفت در جنوب کرمان بازدید هوایی از این منطقه را شروع کرده بود در جمع اهالی روستای “کوشا” واقع در 57 کیلومتری شمال شهرستان جیرفت حاضر شد و پای صحبت‌های آنها نشست.

 آیت الله سید ابراهیم رییسی با حضور در روستای کوشا ضمن شنیدن مسائل و مشکلات این روستا در جمع اهالی چند دقیقه ای به طور خلاصه سخنرانی کرد.

برخی اهالی روستا از نزدیک مسائل و مشکلات خود را با رییس جمهور در میان گذاشتند.

آیت‌الله رئیسی ضمن گفت‌وگوی صمیمی با اهالی این روستاها، پای درد دل مردم نشست و از نزدیک با مشکلات منطقه آشنا شد و خطاب به مسئولان گفت که مشکلات مردم این روستا به فوریت بررسی  و برطرف شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان، محمدعلی فداکار استاندار کرمان و تعدادی از مسئولان و وزرا، آیت‌الله رئیسی را در سفر به جنوب استان کرمان همراهی می‌کنند.

بازدید هوایی ‌از مناطق متاثر از سیل اخیر

رئیس جمهور پس از ورود به فرودگاه جیرفت، با ‌بالگرد بازدید هوایی ‌از مناطق متاثر از سیل اخیر، وضعیت کلی شهرستان‌های جنوب استان و مناطق پیرامونی تالاب جازموریان را آغاز کرد.

رئیسی در این سفر از مناطق جنوبی استان بازدید و در محل مصلای شهر جیرفت دیدار مردمی خواهد داشت. 

رئیسی عازم جیرفت شد

رئیس جمهور ‌بعد از حضور در گلزار شهدای کرمان ‌عازم جنوب استان شد و پس از ورود به فرودگاه جیرفت با بالگرد بازدید هوایی خود را از مناطق جنوبی استان شروع کرد.

بررسی مشکلات شهرستان‌های جنوبی استان کرمان از جمله برنامه های رئیس جمهور در این سفر ‌است و مقرر شده ‌رئیسی با اقشار مختلف مردم جیرفت دیدار کند‌.

ادای احترام رئیس جمهور به مقام شامخ شهید سلیمانی

آیت الله رئیسی صبح امروز در نخستین برنامه‌اش به گلزار شهدای کرمان رفت و ضمن تجدید میثاق با شهدای دفاع مقدس، بر سر مزار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی حضور یافت و به مقام شامخ سیدالشهدای جبهه مقاومت ادای احترام کرد.

به گزارش تسنیم، آیت‌الله رئیسی ظهر پنجشنبه به منظور برگزاری سی و یکمین و آخرین سفر از دور اول سفرهای استانی دولت مردمی، با استقبال نماینده ولی فقیه، استاندار و جمعی از مسئولین استانی وارد استان کرمان شد.

دیدار با اقشار مختلف مردم این استان، نشست با ایثارگران، نخبگان و خانواده شهدا، نشست با فعالان اقتصادی استان، برگزاری شورای اداری و نشست خبری در پایان سفر از مهمترین برنامه‌های سفر دو روزه رئیس جمهور به استان کرمان خواهد بود.

گزارش در حال تکمیل

رئیس جمهوری از روستای محروم کوشا بازدید کرد

رئیس جمهوری از روستای محروم کوشا بازدید کرد

رئیس جمهوری از روستای محروم کوشا بازدید کرد

رئیس جمهوری از روستای محروم کوشا بازدید کرد

رئیس جمهوری از روستای محروم کوشا بازدید کرد

رئیس جمهوری از روستای محروم کوشا بازدید کرد

رئیس جمهوری از روستای محروم کوشا بازدید کرد

رئیس جمهوری از روستای محروم کوشا بازدید کرد

رئیس جمهوری از روستای محروم کوشا بازدید کرد

رئیس جمهوری از روستای محروم کوشا بازدید کرد

رئیسی

رئیسی

رئیس جمهوری از روستای محروم کوشا بازدید کرد

رئیس جمهوری از روستای محروم کوشا بازدید کرد

رئیس جمهوری از روستای محروم کوشا بازدید کرد

رئیس جمهوری از روستای محروم کوشا بازدید کرد