صوتی منتشر نشده از سردار همدانی: ما یک نمایشنامه و یک صحنه کوچک مثل کربلا اجرا کردیم

صوتی-منتشر-نشده-از-سردار-همدانی:-ما-یک-نمایشنامه-و-یک-صحنه-کوچک-مثل-کربلا-اجرا-کردیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس به مناسبت ایام سوگواری سالار شهیدان اباعبدالله الحسین (ع) برای اولین بار صوتی را از سردار سرلشکر شهید حسین همدانی منتشر می‌کند.

آنچه در ادامه می‌شنوید، سخنان منتشرنشده از سردار شهید حسین همدانی در هشتم شهریورماه سال 1365 در بحبوحه عملیات کربلای 2 در ارتفاع کرو در جمع همرزمانش در اردوگاه تیپ 105 قدس است.

کربلا , عاشورا , امام حسین (ع) , دفاع مقدس , شهدای مدافع حرم ,

در این صوت می‌شنویم:

«ما جلسه وداع است، باز هم می‌گوییم خدایا شکر، پروردگارا شکر ما نمی‌توانیم این‌همه نعمت را سپاسگزاری کنیم؛ اما لحظاتی که آقا امام حسین (ع) در روز عاشورا داشت، ما وقتی‌که به این جمع نگاه می‌کنیم حسرت می‌خوریم می‌گوییم ای آقاجان! ما در آن روز نبودیم که تو را یاری کنیم و می‌بینیم که لحظاتی که آقا اباعبدالله (ع) با یک جمع قلیلی، شما تا فردا و فردای عملیات می‌بینید وقتی یاران شما یکی‌یکی شهید می‌شوند، وقتی مجروح می‌شوند می‌افتند کنار، آن حالات شاید یک‌هزارم آن حالات امام حسین (ع) را انسان درک می‌کند، نمی‌تواند در این وضعیت عادی درک بکند و این‌ همه روضه خواندند و ذکر مصیبت گفتند، خاطرات را گفتند، نقل کردند، روایت شد آن صحنه‌ها اما انسان تا در صحنه عمل قرار نگیرد نمی‌تواند درک بکند و بفهمد که امام حسین (ع) چه حالاتی داشت.

یاران یکی پس از دیگری شهید می‌شدند و فرزند کوچک و خردسال آقا امام حسین (ع) و سرباز کوچکش هم شهید شد. آقا امام حسین (ع) خون این فرزند کوچک را به آسمان گرفت «خدایا این هم سرباز کوچکم» و یکی پس از دیگری می‌رفتند اما در آن آخرین لحظات آقا تنها بود. ما باید تمام صحنه‌های نبردمان را، ما تمام اعمالمان را، ما تمام جنگیدن و حرکاتمان را، الی‌الابد همه اعمالمان را باید مطابقت و پیروی کنیم و تقلید کنیم از آقا اباعبدالله و اگر این‌چنین بودیم در روز نبرد آن روز، روز عاشوراست و آن صحنه، صحنه کربلاست و ما می‌توانیم بگوییم آقاجان! ما اگر نبودیم یاری کنیم اما صوتی منتشر  و روز عاشورا را ما اجرا کردیم، آقاجان! از ما راضی بشو.»

* شهید همدانی

سردار سرلشکر حسین همدانی از فرماندهان دوران دفاع مقدس و مستشاران ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

سردار همدانی از بزرگ‌ترین فرماندهان جنگ سوریه است که با عنوان نابغه جنگ‌های نامنظم در غرب آسیا نامیده می‌شد، کسی که هوشمندانه با تشکیل بسیج مردمی، تشکیلات دفاع وطنی را در سوریه راه‌اندازی کرد.

شهید همدانی روز پنجشنبه 16 مهر سال 1394 حین انجام مأموریت‌های مستشاری در حومه شهر حلب به شهادت رسید.

انتهای پیام/