فایبرسمنت برد؛ متریالی ماندگار برای نمای ساختمان

فایبرسمنت-برد؛-متریالی-ماندگار-برای-نمای-ساختمان

فارغ از تمام مباحث فنی پیچیده که در همه مراحل ساخت ساختمان باید رعایت شود، نما یکی از مهم ترین عناصر بیرونی ساختمان است که می تواند ساختار کلی ساختمان را تعریف کند . نماها می توانند اشکال مختلفی داشته باشند که با استفاده از  فایبرسمنت برد  و امکانات گسترده ای که این محصول در اختیار قرار میدهد ، مهندس معمار می تواند ایده ها و طرح های خود را بدون محدودیت به واقعیت نزدیک کند .

اگر شما هم به طراحی نما با متریالی سبک و ماندگار فکر می کنید در این مطلب همراه ما باشید. مشتاق هستیم به شما نشان بدهیم چگونه می توان با کمک متریال های مدرن همچون فایبرسمنت برد برای نمای ساختمان ها هزینه ها را کاهش داد و ضریب ایمنی و ماندگاری بنا را افزایش داد . در ادامه ضمن آشنایی با فایبرسمنت برد و اصول اجرای آن روی نما و مزیت های آن ، یک شرکت با تجربه در زمینه اجرای سمنت برد  به شما معرفی می کنیم.

فایبرسمنت برد را بیشتر بشناسید!

صفحات سیمانی که با ترکیب سیمان ، سیلیس و  انواع الیاف (عموما الیاف سلولزی) تقویت می شوند و در فرایند پیچیده ای به نام ماشین هت چک تولید می گردند فایبرسمنت برد نامیده می شوند . الیاف به کار رفته در این صفحات ، باعث افزایش مقاومت آنها در برابر تنش های فشاری و کششی ناشی از تغییرات دما و ضربه های وارده شده می شود و از بروز عیوب مختلف همچون ترک خوردگی و اعوجاج جلوگیری می کند.

فایبرسمنت برد ؛ زیر مجموعه متریال های قابل استفاده در نمای خشک

به طور سنتی مصالح نما مانند سنگ و آجرنما با ملات سیمانی یا چسب به دیوار پشت یا سازه اصلی ساختمان متصل می شد. در سیستم های نمای خشک متریال توسط زیرسازی های فلزی ، الومینیومی یا گالوانیزه و بدون استفاده از نیروی چسبندگی ملات  برروی سازه اصلی نصب می گردد  که به دلیل کاهش بار ثقلی  باعث طولانی تر شدن عمر نما می شود. همچنین با اجرای نمای خشک می توان از مزیت هایی مثل امکان تعمیر و تعویض قطعات و همچنین استفاده از انواع عایق ها برای کنترل مباحث اقلیمی بهره جست .

فایبرسمنت برد چه مزایایی دارد که آن را از سایر مصالح متمایز می کند؟

فایبرسمنت برد محصولی فوق العاده و با کارایی های فراوان در قسمت های مختلف ساختمان می باشد . با توجه به ماندگاری بالای فایبر سمنت برد و همچنین مزایای آن در نما ، معماران و طراحان تمایل زیادی برای استفاده از این محصول درنمای ساختمانهای  بلند مرتبه ، ویلایی و شهری دارند .این نما بسیار سبک است و بار اضافه به بنا اعمال نمی کند. به همین دلیل برای بازسازی نماهای فرسوده نیز بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد.

 فاصله ای بین سطح خارجی نما با بدنه اصلی ساختمان ایجاد می شود در این فضای خالی می توان روی سازه عایق صوتی و حرارتی مناسب برای محافظت از ساختمان در برابر شرایط اقلیمی ، آلودگی های صوتی و سایر کاربردها اجرا کرد. یکی از مزیت های قابل توجه نمای سمنت برد قابلیت بازیافتی آن است که می توان پنل ها و مصالح استفاده شده را جمع آوری نمود و از آنها مجددأ استفاده کرد. همچنین از حجم ضایعات ساختمانی به طور چشمگیری می کاهد. نمای سمنت برد مقاومت کافی در برابر تنش های ناشی از باد، طوفان و زمین لرزه و همچنین در مقابل حریق را دارد . فایبر سمنت برد همچنین در اقیلم های سخت برفی و یا بسیار مرطوب کارکرد بسیار مطلوبی دارد .

فایبرسمنت برد قابلیت برش های متنوع را دارد . با استفاده از طرح های مختلف و سیستم های برش واتر جت  می توان طرح های هندسی سنتی و مدرن بسیار زیبا خلق کرد و در نما و پوشش های داخلی از آن بهره برد . این برش ها قابلیت سایه اندازی بر روی بازشوها در نما ایجاد می کند و همچنین جلوی دید بصری را نمی گیرد.

نه تنها در نما بلکه در سایر قسمت های ساختمان نیز از سمنت برد استفاده کنید.

در ادامه به  قسمت هایی که می توان از فایبرسمنت برد در ساختمان استفاده کرد اشاره کوتاهی خواهیم داشت.  

پوشش دیواهای داخلی  و جانبی :

با توجه به مقاومت این محصول در برابر ضربه و خواص مکانیکی مناسب ، می توان از آن در دیوارها داخلی مکان های پر تردد و شلوغ استفاده نمود. ضخامت های 10 میلی متر و 12 میلی متر جهت استفاده در دیوارهای داخلی مناسب است.

سقف کاذب:

 در کلیه فضا های اداری ، تجاری و مسکونی و همچنین فضاهای بسیار مرطوب مانند استخرها و فضاهایی که امکان تماس با رطوبت و یا بخار بالا وجود دارد می توان از این محصول به عنوان  سقف کاذب  ساده یا به صورت تایل های 60 *60 و یا به صورت دکوراتیو استفاده نمود.

  کف کاذب : در ساختمانهای سبک و مخصوصا در سیستم هایی مانند LSf استفاده از فایبر سمنت برد با ضخامت 18 میلی متر و 20 میلی متر به عنوان کف کاذب بسیار معمول می باشد .

 

اقلیم های سرد: فایبرسمنت برد از جمله مصالحی است با توجه به مواد تشکیل دهنده طبیعی و عاری از مصنوعات و روش تولید صنعتی ماندگاری بالایی در برابر عوامل اقلیمی از خود نشان میدهد . این محصول در روند آزمایشات انجام گرفته منتهی به دریافت گواهی نامه های فنی 100 سیکل یخ بندان را تحمل نموده است .

شیوه اجرای سمنت برد در نما چگونه است ؟

شیوه اجرای سمنت برد در وب سایت ما به طور کامل توضیح داده شده است. اما مختصری از شیوه اجرا را در تصویر میتوانید ببینید.  

ابتدا طبق اندازه های استاندارد، زیرسازی فلزی انجام می‌شود. (شماره1)

سپس بر روی این زیر سازی فلزی پروفیل های گالوانیزه نصب می شود (شماره 2)

تا سمنت بردها بر روی آنها پیچ شوند(شماره 3).

 خاصیت جذب آب این محصول از موضاعات مهمی است که بایستی به آن توجه نمود تا موجب بروز آسیب نگردد  برای رفع این موضوع  پنل ها از پشت توسط سیلر و از سمت جلو توسط پرایمر و رنگ پوشانده می شوند تا جذب رطوبت به حداقل برسد.

قابلیت رنگ پذیری فایبرسمنت برد را می توان از مزیت های خاص این محصول برشمرد . استفاده از انواع طیف های رنگی و همچنین رنگ های بافت دار این امکان را به طراح یا مجری پروژه میدهد تا طبق ایده ها و سلایق متفاوت مصرف کنندگان عمل نموده و هر چه بیشتر به زیبایی و دلپذیر بوده پروژه کمک کنند .

شرکت طرح و بنای خشکه چین با سابقه ی اجرای ده ها  پروژه ، ارائه خدمات مشاوره در حوزه اجرای سمنت برد و نمای خشک در سراسر کشور از باسابقه ترین شرکت ها در این زمینه است . شما می توانید با شماره تماس های 88043499- 02188058120  با کارشناسان فنی ما ارتباط برقرار کنید و در خصوص تهیه  و اجرای سمنت برد ، هزینه ی اجرا در هر کدام از کاربرد ها و  اطلاعات فنی دقیق به صورت رایگان مشاوره دریافت  کنید.

با دنبال کردن ما در شبکه های اجتماعی از آخرین اخبار در این زمینه مطلع گردید .

انتهای پیام/