مصرف برق از مرز 520 مگاوات در کهگیلویه و بویراحمد گذشت

مصرف-برق-از-مرز-520-مگاوات-در-کهگیلویه-و-بویراحمد-گذشت

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج و به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد، جمال معتمدی زاده در حاشیه بازدید از پُست فوق توزیع شهرستان چُرام اظهار داشت: متاسفانه برای اولین بار در تاریخ صنعت برق استان کهگیلویه و بویراحمد شاهد افزایش سرسام آور مصرف برق و عبور آن از مرز 520 مگاوات با رشد بیشتر از 20 درصد در مدت مشابه سال گذشته این استان هستیم.

وی با بیان اینکه مصرف برق در شهرستان گچساران از مرز 186 مگاوات در ساعات پیک بار ( 13 تا 18 و 20 تا 24 ) با افزایش 20 مگاوات نسبت به مدت مشابه پارسال رشد مصرف را نشان می دهد، اظهارداشت: وزش بادهای سهمیگن و طوفان های سیل آسا در ساعاتی پیش نیز باعث قطع برق از ایستگاه های فوق توزیع ساران و جهاد در این شهرستان شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر وضعیت نگران ‌کننده مصرف برق از سوی مشترکین در این استان، خاطرنشان کرد: مصرف برق در شهرستان چُرام به 32 مگاوات با افزایش شش مگاوات نسبت به سال گذشته رسیده که البته بدلیل همین افزایش مصرف، کابل برق خروجی ایستگاه چُرام باعث قطع فیدرهای کلایه،  سرفاریاب و خود شهر چرام شده است.

معتمدی زاده از تلاش گسترده اکیپ های تخصصی صنعت برق در استان کهگیلویه و بویراحمد برای تامین برق پایدار در مناطقی که اکنون با مشکل قطعی برق مواجه شده اند خبرداد و اظهارداشت: پیش تر و در اخبار مختلف از مشترکین خواسته بودیم مصرف برق خود را مدیریت کرده تا شاهد چنین روزهایی نباشیم.

وی گفت: شدت گرما در مناطق گرمسیری استان کهگیلویه و بویراحمد از مرز 50 درجه گذشته و از سویی متاسفانه الگوی مصرف از سوی اغلب مشترکین به وسایل پرمصرف برقی تغییر کرده است که ما انتظار داریم این دسته از مشترکین در مدیریت مصرف برق خود نهایت همکاری را با شرکت توزیع نیروی برق استان داشته باشند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد از برقدار شدن فیدرهای قطع شده ایستگاه فوق توزیع شهرستان چُرام‌ تا دقایقی دیگر هم خبرداد اما از مشترکین سراسر استان خواست مصرف برق خود را مدیریت کنند تا شاهد چنین خاموشی های نگران کننده ای نباشیم.

معتمدی زاده گفت: هم اکنون پنج اکیپ عملیاتی و اتفاقاتی شرکت توزیع نیروی برق برای تامین برق پایدار شهرستان گچساران که گرفتار بادهای طوفان زا و سیل شده درحال تلاش هستند و امیدواریم در کوتاهترین زمان ممکن، برق بخشی از این شهرستان که بدلیل سیل و طوفان قطع شده وارد مدار شود.

وی افزود: رعد و برق های شدید کار را برای سیمبانان و پرسنل عملیاتی و اتفاقاتی شهرستان گچساران در این ساعات سخت نموده و درصورت نیاز از شهرستان های چُرام ، باشت، کهگیلویه و بویراحمد نیز به این شهرستان، نیرو اعزام می کنیم.

مدیر ارشد صنعت برق در استان کهگیلویه و بویراحمد از مشترکین برق در این استان مصرانه خواست در مدیریت مصرف برق خود نهایت همکاری را با این شرکت داشته باشند چرا که تامین برق در شرایط کنونی بسیار سخت شده است.

انتهای پیام/543