وزیر آموزش و پرورش: 806 هزار فرهنگی مشمول قانون رتبه بندی معلمان می‌شوند

وزیر-آموزش-و-پرورش:-806-هزار-فرهنگی-مشمول-قانون-رتبه-بندی-معلمان-می‌شوند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش شب گذشته در جلسه شورای اداری شهرستان عنبرآباد با بیان اینکه بنده به نیابت از دولت عرض ادب به مردم عزیز عنبرآباد دارم اظهار داشت: مهم‌ترین معروف برای ولی جامعه تشکیل حکومت است و سیدالشهدا نیز به دعوت مردم برای مردم حرکت کردند و این نظام ادامه حرکت ائمه است و حفظ نظام از اوجب واجبات است، لذا با حرکت اربعین استمرار می‌یابد.

وی با بیان اینکه ظرفیت‌های خوبی در این شهرستان وجود دارد و اگر در این جامعه، تولید که نشانه ارزشمندی است شکوفا شود و ان‌شاالله با تغیرات استانی شاهد رشد تولید باشیم نتایج خوبی را شاهد خواهیم بود، افزود: کشاورزی ما نباید تحت‌الشعاع قرار گیرد و زمین کشاورزی تبدیل به ویلا و ساختمان شود.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه در حوزه کشاورزی اگر بخواهیم به زنجیره تولید برسیم باید این زنجیره توسط صادرات و تکنولوژی تکمیل شود، بیان کرد: این مهم جز با استفاده از پتانسیل نخبگان جامعه میسر نیست.

وی با بیان اینکه خام‌فروشی معادن هیچ سودی ندارد و اگر فرآوری انجام نشود کار پیش نمی‌رود، گفت: باید از مردم برای کارهای مردمی استفاده کرد و این هنر است و نباید در مدار بسته حرکت کنیم.

نوری عنوان کرد: کشاورزی سنتی عالی است اما برای ایجاد ارزش افزوده باید از روش‌های نوین و از انرژی‌های تجدیدپذیر استفاده شود و این‌ نیاز به سرمایه‌گذاری دارد و این ظرفیت نیز موجود است.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در دولت مردمی خود مردم کارها را انجام‌ می‌دهند، ادامه داد: اما کارهای مربوط به خدمات آموزشی، بهداشتی و … وظیفه دولت است.

وی به وجود 8 هزار کلاس درس در سطح کشور اشاره کرد و گفت: عملیات ساخت مدارس کانکسی بالای 10 نفر دانش‌آموز با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) در کشور آغاز شده است.

وی ابراز داشت: دولت که تحویل گرفته شد 50 هزار میلیارد تنخواه استفاده شده بود و سررسید اوراق نیز رسیده بود که دولت سیزدهم بدون استقراض از بانک مرکزی توانست از سد این معضل بگذرد.

وزیر آموزش و پرورش به پرتاب ماهواره و نشست شانگهای و … اشاره کرد و افزود: در حوزه‌های مختلف بنای دولت بر این است که بین مردم و استفاده از ظرفیت مردمی برای مردم کار کند و این برگرفته از حکومت صدر اسلام است.

وی با بیان اینکه دولت می‌خواهد همه مردم در همه شئون دخالت داده شوند و خود صاحب کار شوند، گفت: آیین‌نامه رتبه‌بندی معلمان آماده شده و به‌زودی ابلاغ خواهد شد تا کیفیت آموزش بالا رفته و صلاحیت معلمان ارتقا یابد.

806 هزار فرهنگی مشمول قانون رتبه بندی معلمان می‌شوند

یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش همچنین صبح امروز در نشست شورای اداری شهرستان فاریاب با تسلیت ایام محرم و شهادت حضرت زینب سلام الله علیه و آله اظهار داشت: حضرت زینب (س) پرچمدار قیام کربلا بود و اگر ایشان نبود کربلا در کربلا می‌ماند.

وی بیان کرد: انقلاب اسلامی با وجود دولت مردمی وارد حکمرانی جدیدی شده و ارتباط با مردم به خوبی در این دولت به عنوان یک عنصر موثر نه توده ایجاد شده است.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه امام خمینی (ره) برای مردم نقش موثری قائل بود، افزود: این دولت برای مردم، در بین مردم و در راستای حل مشکلات مردم شکل گرفته و حضور در بین مردم را افتخار خود می‌داند.

وی با بیان اینکه حفظ شان و منزلت معلمان اولویت اصلی ماست خاطر نشان کرد: نقل و انتقالات بیش هزار فرهنگی در استان کرمان در راستای احترام به معلمان و رسیدگی مطالبات آنها است.

نوری با اشاره به آغاز اجرای طرح نظام رتبه بندی معلمان گفت: این طرح با هدف ارتقا جایگاه معلم و صلاحیت معلمی و ایجاد رقابت در نظام تعلیم و تربیت اجرایی می‌شود.

وی با بیان اینکه به عنوان خادم همکاران فرهنگی و دانش آموزان در آموزش و پرورش مسئول هستیم بیان کرد: آیین نامه اجرایی قانون رتبه بندی معلمان تایید شده و به صورت جهادی و انقلابی برای بیش از 806 هزار فرهنگی اجرایی می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به ظرفیت‌های بی‌نظیر کشاورزی و معدنی در شهرستان فاریاب، گفت: باید با استفاده از فناوری نوین و مدیریت منابع در راستای رفع محرومیت‌ها و افزایش تولید تلاش کنیم.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به پیشرفت‌های بی‌نظیر کشور در عرصه‌های مختلف دفاعی، نظامی و… گفت: مسیر هر توسعه و پیشرفتی از آموزش و پرورش و نظام تعلیم و تربیت می‌گذرد.

انتهای پیام/511/