وزیر ارتباطات: تا دو ‌هفته آینده ماهواره‌بر جدیدی را تست خواهیم کرد/ تولید بومی ‌ماهواره خیام ‌"2، 3 و 4"

وزیر-ارتباطات:-تا-دو-‌هفته-آینده-ماهواره‌بر-جدیدی-را-تست-خواهیم-کرد/-تولید-بومی-‌ماهواره-خیام-‌"2،-3-و-4"

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، عیسی زارع‌ پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ظهر امروز در نشست شورای اداری شهرستان راور با بیان اینکه در این دولت در حوزه فضایی اتفاقات خوبی در کشور افتاده است، اظهار داشت: در ابتدای راه هستیم و هنوز تا 500 کیلومتری می‌توانیم ماهواره زیر 50 کیلوگرم را در مدار قرار دهیم.

وی با بیان اینکه در دو سه هفته آینده ماهواره بر جدیدی را تست می‌کنیم که می‌تواند 100 کیلوگرم را در مدار قرار دهد، گفت: تا پایان دولت به 500 و 600 کیلوگرم خواهیم رسید.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به همکاری‌های بین‌المللی و پرتاب ماهواره خیام گفت: اینکه توانستیم در کنار متخصصان اول دنیا قرار بگیریم مایه مباهات است و توافق کردیم خیام دو، سه و چهار را داخل کشور تولید کنیم.

وی با بیان اینکه چرخه فضایی ایران قابل تحسین است، خاطرنشان کرد: در سفر اخیر که به روسیه داشتم، محصولات سخت افزاری تولید جمهوری اسلامی ایران مورد اقبال شرکت‌های روسی قرار گرفت و این مایه افتخار است.

زارع پور با اشاره به اینکه کارهای بزرگی در دولت انجام شده که از جمله آن می توان به تراز تجاری مثبت، افزایش سرمایه‌گذاری خارجی، سفرهای عزتمندانه ریاست جمهوری و آورده‌های آن برای کشور، تجارت خارجی و … اشاره کرد، گفت: بیش از 2 هزار روستا در کشور را به شبکه ملی اطلاعات متصل کردیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 4 هزار و 500 روستا در کشور هیچ نوع ارتباطی ندارند، افزود: میانگین روستاهای متصل در استان کرمان کمتر از میانگین کشوری و در حدود 60 درصد است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه این عدد در شهرستان راور 30 درصد است، بیان کرد: قول می‌دهم تا پایان سال میانگین روستاهای متصل در شهرستان راور را حداقل به 90 درصد برسانیم.

وی با اشاره به اینکه با اجرای پروژه بزرگ فیبر نوری منازل سرعت اینترنت و شبکه در طول سه سال آینده را چند ده برابر خواهد شد گفت: پنجره ملی خدمات در ماه آینده توسط رئیس جمهور افتتاح خواهد شد که با افتتاح این پنجره خدمات دولتی از طریق یک آدرس اینترنتی با یکبار احراز هویت در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/511/