وزیر اقتصاد: حرکت دولت در مسیر خلق ارزش افزوده و جدا شدن از یک اقتصاد خام‌فروش است

واکنش نمایندگان به بیانیه میرحسین موسوی

عملیات روانی جدید علیه برادری ایرانی‌ها و افغانستانی‌ها

وداع با هوشنگ ابتهاج در کنار ارغوان

موشک‌های جهاد اسلامی در جنگ اخیر بسیار دقیق بودند

❮❯ وزیر اقتصاد: حرکت دولت در مسیر خلق ارزش افزوده و جدا شدن از یک اقتصاد خام‌فروش است

  • ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ – ۱۹:۵۹
  • اخبار استانها
  • اخبار کرمان

وزیر اقتصاد: حرکت دولت در مسیر خلق ارزش افزوده و جدا شدن از یک اقتصاد خام‌فروش است

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: حرکت دولت در مسیر خلق ارزش افزوده و جدا شدن از یک اقتصاد خام فروش بوده که در سند تحول دولت برجسته شده است.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان،سیداحسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی عصر امروز در آیین کلنگ‌زنی پروژه‌های گوهرزمین در شهرستان بردسیر با بیان اینکه رفع محرومیت و ایجاد درآمد پایدار برای گروه‌های مختلف مردمی و اقشار محروم از مسیر افزایش تولید می‌گذرد اظهار داشت: در الگوی مدنظر آیت‌الله رئیسی در سند تحول اقتصادی به وظایف بازتوزیعی، رفاهی و رفع محرومیت به عنوان یک اصل اساسی نگاه شده است.

وی با بیان اینکه این گونه تلاش‌ها کمک کرده بخش‌هایی از چهره استان کرمان از محرومیت پاک شده و رونق اقتصادی در آن به چشم بخورد، گفت: استان کرمان با مجموع تلاش‌های انجام شده توانسته در زمینه توسعه اقتصادی، صنعتی و معدنی برای سایر مناطق کشور نمونه باشد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اینکه پروژه‌هایی مانند گوهرزمین می‌توانند نمادی برای محرومیت‌زدایی از مسیر تولید در اقتصاد ایران باشند، افزود: باید بر پروژه‌هایی تمرکز کنیم که غیر از اهداف خلق ارزش افزوده صنعتی و معدنی به رفع محرومیت منطقه نیز کمک کنند.

وی با بیان اینکه این پروژه‌ها نمادی برای حرکت به سمت انتهای زنجیره خلق ارزش افزوده‌ بیشتر هستند، گفت: این حرکت در مسیر خلق ارزش افزوده و جدا شدن از یک اقتصاد خام فروش نقطه‌ای اصلی بوده و در سند تحول دولت و ایده‌های اقتصادی رییس جمهور بسیار برجسته شده است.

معاون وزیر صنعت: قرارداد واحد‌های غیرفعال شهرک‌های صنعتی کشور فسخ می‌شود‌وزیر آموزش و پرورش: ‌اجرای طرح نظام رتبه‌بندی معلمان شروع شد/ مدارس در سال تحصیلی دید حضوری خواهد بودرئیس جمهور: مکتب شهید سلیمانی در تدام مکتب امامین انقلاب و ‌ثارالله است/ خون ‌حاج قاسم ‌چهره جاهلیت مدرن را ‌برملا می‎کند

خاندوزی با اشاره به اینکه مجلس شورای اسلامی در بودجه سالانه از ارزش افزوده‌هایی که از طریق خام فروشی نباشد بیشتر حمایت می‌کند، افزود: اگر مدیران اقتصادی کشور در چارچوب قانون و ضوابط عمل می کنند دیگر نباید از هیچ عنصر دیگری باک داشته باشند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اینکه بسیاری از مدیران کشور در گذشته به یک مدیریت روزمره و کم خطر اتکا داشتند تاکید کرد: حداقل در الگوی دولت سیزدهم در اداره اقتصاد کشور ارج، قرب، جایگاه و مقام برای آن مدیرانی از اقتصاد دارای اهمیت است که در چارچوب قوانین بدون اینکه منافع فردی و شخصی خود را تامین بکنند حاضر به پذیرش خطر هستند و تصمیمات تحول‌گرایانه و رو به جلو می‌گیرند.

انتهای پیام/511/

R7860/P/S6,67/CT11 واژه های کاربردی مرتبط

  • استان کرمان