وزیر بهداشت: 96 درصد ایرانی‌ها واکسن نوبت اول و 86 درصد نوبت دوم را تزریق کرده‌اند

وزیر-بهداشت:-96-درصد-ایرانی‌ها-واکسن-نوبت-اول-و-86-درصد-نوبت-دوم-را-تزریق-کرده‌اند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، بهرام عین‌الهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان انار با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به ویژه شهدای بخش سلامت اظهار داشت: 43 سال است که ایران اسلامی در مقاومت به سر می برد و روز به روز این مقاومت در حال افزایش است.

وی با بیان اینکه ایران اسلامی در حوزه‌های نظامی، پزشکی و سلامت در بهترین موقعیت منطقه قرار دارد، گفت: این قدرت در سایه شهدا و مقاومت به دست آمده است.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه ایران اسلامی زمان شیوع ویروس کرونا و در مبارزه با این ویروس موفق عمل کرده است، افزود: در 6 سویه تاکنون 96 درصد ایرانیان واکسن نوبت اول و 86 درصد نوبت دوم را تزریق کردند.

وی با بیان اینکه در کشورهای پیشرفته آمریکا و اروپا روزانه بیش از 500 نفر بر اثر این ویروس جان خود را از دست می‌دهند، ادامه داد: روحیه ایثارگری در کشور وجود دارد و عرصه در جنگ با کرونا 300 شهید مدافع سلامت در ایران تقدیم شده است.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه حضور دولت در مناطق مختلف کشور رفع مشکلات را در بر دارد، گفت: روال فعلی دولت در تخصیص اعتبارات و تصویب مصوبات به این شکل است که از قبل از سفر برنامه‌ریزی‌ها جهت رفع مشکلات توسط مسئولان شهرستان‌ها با معاون اجرایی رئیس جمهور انجام می‌شود و تخصیص اعتبارات صورت می‌گیرد.

عین‌الهی با اشاره به اینکه بودجه 30 میلیارد تومان برای تکمیل بیمارستان ولیعصر(ع) انار تخصیص داده و مصوب شده است که پرداخت می‌شود افزود: تأمین نیروهای پزشکی و تخصصی باید بومی گزینی شود و امسال نیز 20 درصد از ظرفیت دانشگاه‌ها را به بومی‌ها اختصاص داده‌ایم تا بتوانند با دریافت تخصص در منطقه محل زندگی ماندگار و خدمت رسانی کنند.

ساناز عبدالهی رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان انار در بازدید وزیر بهداشت از  بیمارستان 42 تختخوابی انار با بیان اینکه این بیمارستان در 2 طبقه بنا شده  و 99 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، اظهار داشت: 30 میلیارد تومان برای تکمیل بیمارستان ولیعصر(عج) شهرستان انار نیاز است  که این اعتبار برای محوطه سازی، تامین پست برق و تأسیسات این بیمارستان هزینه خواهد شد.

وی ادامه داد: بیمارستان 42 تختخوابی انار با سه هزار و 500 متر مربع زیربنا  ، 213نیرو و پزشک دارد که در بخش‌های زنان، داخلی، جراحی، بیهوشی، اطفال، چشم پزشکی، ارتوپدی و روانشناسی این بیمارستان  به بیماران خدمت رسانی می‌کنند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان انار تصریح کرد: جمعیت 40 هزار نفری انار و برخی مناطق شهربابک نزدیک به انار زیر پوشش خدمات‌دهی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان قرار دارد.

به گزارش تسنیم، بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صبح امروز در بدو ورود به شهرستان انار به زیارت قبور شهدای این شهرستان و امام زاده محمد صالح(ع) رفت و در بدو ورود به شهرستان ضمن زیارت حرم مقدس امام زاده محمد صالح (ع)، با 73 شهید آرمیده در این مکان مقدس تجدید میثاق کرد.

وزیر بهداشت د این سفر با خانواده شهید سیدعلی اکبر صابری اناری از شهدای جنگ تحمیلی دیدار و از بیمارستان ولی عصر(عج) انار بازدید داشت.

به گزارش تسنیم، وزیر بهداشت به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور در سی و یکمین سفر استانی هیئت دولت به استان کرمان در شهرستان انار حضور دارد.

انتهای پیام/511/