پلیس آمریکا فهرست اسناد فوق محرمانه ویلای ترامپ را منتشر کرد

پلیس-آمریکا-فهرست-اسناد-فوق-محرمانه-ویلای-ترامپ-را-منتشر-کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، پلیس فدرال امریکا حداقل 20 جعبه اسناد با علامت‌های «محرمانه» یا «حساس» را از خانه ترامپ خارج کرده است.

این گزارش را فاکس نیوز اعلام کرده و افزوده است که پلیس فدرال آمریکا فهرست اقلامی را که از خانه ترامپ کشف و ضبط کرده، منتشر کرده است.

براساس فهرست منتشر شده از سوی پلیس آمریکا از آنچه از ویلای ترامپ در فلوریدا کشف و ضبط شده، محتویات جعبه ها مشخص نیست.

گفته شده بیشتر جعبه های کشف شده در خانه ترامپ محرمانه بوده اند، به جز جعبه ای که گفته می شد حاوی اطلاعات مربوط به رئیس جمهور فرانسه در آن بوده است.

همچنین گفته شده که ماموران اف بی آی از خانه رئیس جمهور سابق آمریکا، برخی اسناد با برچسب فوق محرمانه را کشف و ضبط کرده اند.

براساس فهرست منتشر شده  از سوی پلیس فدرال آمریکا، ماموران اف بی آی تقریباً 20 جعبه اقلام را از اتاق های خانه ترامپ  خارج کردند، از جمله یک مجموعه از اسناد با علامت فوق سری/حساس که مشخص نیست حاوی چه اطلاعاتی بوده است.

فهرست منتشر شده از مجموعه وسایل و اسناد ضبط شده از خانه ترامپ همچنین نشان می دهد که ماموران اف بی آی چهار مجموعه اسناد فوق سری، سه مجموعه اسناد سری و سه مجموعه اسناد محرمانه را جمع آوری کرده اند.

این فهرست همچنین شامل یک جعبه چرمی از اسناد، عکس ها، یادداشت های دست نویس، اسناد متفرقه، اسناد متفرقه فوق محرمانه، اسناد محرمانه متفرقه و سایر سوابق است.

انتشار این فهرست جنجالی از وسایل توقیف شده با واکنش ترامپ روبرو شده و او در پستی نوشته است: شماره یک، همه از طبقه بندی خارج شد. شماره دو، آنها نیازی به توقیف نداشتند. آنها می‌توانستند هر زمان که می‌خواستند، بدون سیاست بازی کردن و نفوذ به مار-آلاگو، آن را در اختیار داشته باشند. ترامپ افزود: این اسناد در انباری امن نگهداری می شد و طبق درخواست آنها یک قفل اضافی روی آن گذاشته شه بود.

چند روز پیش از این و همزمان با تفتیش خانه ترامپ، روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز نوشته بود تفتیش اف‌بی آی از منزل شخصی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا در عمارت شخصی‌اش در مارالاگو باعث شده راست‌گرایان افراطی به زبان خشونت و انذار درباره وقوع جنگ داخلی روی بیاورند.

روزنامه نیویورک‌تایمز در یک گزارش تحلیلی نوشت در 6 سال گذشته طرفداران دونالد ترامپ، هر زمان که مأموران اجرای قانون قصد تحقیق از رئیس‌جمهور سابق را داشته‌اند به شدت به این مأموران تاخته و تلاش کرده‌اند آنها را تضعیف کنند.

اما مطابق این تحلیل، این بار واکنش طرفداران ترامپ به بازرسی اف‌بی‌آی فراتر از خشم و انزجارهای متداول و مرسوم بوده است. شماری از حامیان ترامپ و حتی بعضی از چهره‌های طرفدار او در رسانه‌ها و یا نامزدهای حزب جمهوری‌خواه اکنون به زبان خشونت برای ابراز مخالفتشان با اقدام اف‌بی‌آی روی آورده‌اند.

انتهای پیام/