کاظمی قمی: طرف‌های ایرانی و افغان بر مبارزه مشترک با داعش تأکید کردند

کاظمی-قمی:-طرف‌های-ایرانی-و-افغان-بر-مبارزه-مشترک-با-داعش-تأکید-کردند

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «حسن کاظمی قمی» نماینده ویژه رئیس جمهور ایران برای افغانستان در توئیتی دیدارهای روز گذشته با «ملا عبدالغنی برادر» معاون اول نخست وزیر و «امیرخان متقی» وزیر خارجه دولت موقت طالبان را سازنده خواند.

وی افزود: در این دیدارها دو طرف بر گسترش تعاملات مثبت و توسعه روابط در حوزه‌های مختلف به ویژه اقتصادی تأکید کردند و خواستار گسترش همکاری‌های امنیتی در خصوص مبارزه با داعش و اشرار در طرفین مرز مشترک شدند.

کاظمی قمی گفت: در این دیدارها همچنین بر لزوم توجه به دشمنان مشترک که هدف‌ آنها درگیرسازی دو‌ ملت بزرگ ایران و افغانستان است و لزوم هوشیاری و مقابله با این دشمنان تأکید شد.

پیش از این نیز وزارت خارجه دولت موقت طالبان در اطلاعیه‌ای درباره این دیدار نوشته بود دو طرف پیرامون مسائل مختلف از جمله تقویت روابط اقتصادی، ایجاد تسهیلات در بخش تجارت و ترانزیت، رفع محدودیت‌های وضع‌شده بر حساب‌های بانکی تجار افغان در ایران، وضعیت زندانیان افغان و همچنین مشکلات اتباع افغان ساکن ایران گفتگو کردند.

متقی با اشاره به تلاش‌های اخیر برای خدشه وارد کردن به روابط دو کشور نیز تصریح کرده بود: نباید به هیچکس اجازه داده شود تا با چنین اعمالی به روابط دو کشور آسیب رساند.

انتهای پیام/