1000 قطعه زمین در شهرهای استان بوشهر به متقاضیان ساخت مسکن واگذار می‌شود

1000-قطعه-زمین-در-شهرهای-استان-بوشهر-به-متقاضیان-ساخت-مسکن-واگذار-می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از دشتی، در آیینی با حضور استاندار بوشهر امشب 94 قطعه زمین واحد مسکونی به جوانان شهر کاکی شهرستان دشتی به جوانان واگذار شد.

در این آیین استاندار بوشهر با اشاره به اینکه اجرا طرح ملی نهضت مسکن در استان تسریع یافته است اظهار داشت: تاکنون عملیات ساخت 13 هزار واحد مسکونی در شهرها و روستاهای استان آغاز شده است.

احمد محمدی‌زاده با بیان اینکه باید در مدت 4 سال 42 هزار واحد مسکونی در استان ساخته شود گفت: بر اساس برنامه‌ریزی سالانه باید 11 هزار واحد مسکونی در طرح جهش تولید مسکن ساخته شود که در مدت کمتر از یکسال عملیات ساخت 13 هزار واحد مسکونی آغاز شده است.

وی با بیان اینکه علاوه بر ساخت مسکن طرح واگذاری زمین به جوانان در شهرهای مختلف استان آغاز شده است تصریح کرد: واگذاری اراضی مسکونی در شهرهایی که محدودیت زمین وجود ندارد در راستای عدالت اجتماعی و برخورداری اقشار ضعیف از مسکن اجرایی شده است.

استاندار بوشهر از استمرار واگذاری زمین در شهرهای استان به جوانان خبر داد و بیان کرد: تا ماه آینده در هفته دولت یک‌هزار قطعه زمین به متقاضیان در شهرها واگذار می‌شود.

محمدی‌زاده از پرداخت تسهیلات بانکی خبر داد و افزود: علاوه بر واگذاری زمین، تسهیلات بانکی نیز به متقاضیان پرداخت می‌شود تا در کمترین زمان ممکن صاحب خانه شوند.

وی یادآور شد: واحدها به گونه‌ای طراحی می‌شوند که صاحبان منازل ویلایی، در آینده نیز برای فرزندانشان بر روی همین واحدها، ساخت و ساز کرده و نسل‌های بعدی نیز مشکل مسکن نداشته باشند.

تسریع در طرح ملی نهضت ملی مسکن

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر نیز با اشاره به تسریع در طرح ملی نهضت ملی مسکن خاطر نشان کرد: از زمستان گذشته تاکنون غیر از ساخت واحدهای مسکونی تفاهمنامه‌های ساخت مسکن منعقد شده است.

محمد هادی رستمیان واگذاری زمین به متقاضیان در شهرهای کوچک استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: واگذاری زمین در راستای عدالت محوری اجرایی شده و اراضی با تفکیک اصولی در اختیار جوانان قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه زمین در شهرهایی که محدودیت اراضی وجود ندارد به جوانان واگذار می‌شود خاطر نشان کرد: از هفته گذشته واگذاری زمین در شهرهای استان بوشهر به جوانان آغاز شده است و امشب در دومین شهر استان بوشهر این مهم محقق شد.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر اجرا پیوست‌های فرهنگی، اجتماعی و محیط زیست در ساخت واحدهای مسکونی طرح ملی نهضت مسکن مورد توجه ویژه قرار دارد گفت: در مجتمع‌های مسکونی زمین برای کاربری مذهبی، آموزشی، فرهنگی و ورزشی واگذار می‌شود.

رستمیان اضافه کرد: در هفته دولت یک‌هزار قطعه زمین به متقاضیان در شهرهای استان بوشهر واگذار می‌شود تا همسو با طرح نهضت ملی مسکن ساخت منازل ویلایی توسط جوانان اجرا شود.

انتهای پیام/190